DEAC KA U20: Kis létszámmal is nagyot meccseltek

Nyolc hadra fogható játékossal is ki tudta harcolni a győzelmet Pécsett a DEAC Kosárlabda Akadémia U20-as csapata a korosztályos élvonal 11. fordulójában. Jesper Gustavsson és Léránt Gábor együtteséből hatan is tíz szerzett pont fölé jutottak a bravúrosan megnyert találkozón.

0

Névtelen-terv-30-300x154 DEAC KA U20: Kis létszámmal is nagyot meccseltekFotó: kosarlabdaakademia.deac.hu

A nyitó játékrész a hajdúsági alakulatról szólt, az első négy mezőnykísérletét egyaránt kosárra váltó Czermann Patrik vezetésével a negyed derekán már tízzel is vezettek a mieink (14-24). Egyértelműen a DEAC diktálta ekkor a tempót, hatékony támadójátékuk 33 dobott pontot eredményezett, amivel nem tudtak versenyezni a pécsiek (22-33).

Talán túl produktívra is sikerült az első felvonás, mely után törvényszerű volt a visszaesés. A második negyedet egy 9-2-es futással kezdte a PVSK (31-35), amit Jesper Gustavsson még egy időkéréssel sem tudott megfékezni. Laufer Gergely közelije után már döntetlent mutatott az eredményjelző (35-35), de lélektanilag a legjobb pillanatban Czermann -center létére- a helyére tett egy hármast, amivel áttörte a „deszkákat” a mecsekaljaiak gyűrűjén. A félidő lezárásaként Ságodi Róbert és Balázsi Soma is megvillant, a nagyszünetben négy egységgel jártak előrébb a vendégek (43-47).

A fordulás után ismét visszakapaszkodott a házigazda, Bor Sándor kettesével újfent egy volt a differencia a felek között (52-53). Ezúttal Kiss Kolos és Neuwirth Bence lépett elő megmentőként, így a harmadik negyed végén is a debreceni alakulat állt közelebb a végső sikerhez (63-69).

A záró tíz percre minden erejét latba vetette a nyolcfős cívisvárosi delegáció, ami egy 11-2-es rohamban mutatkozott meg. Balázsi és Batbataar is elkapták a fonalat kintről, valamint Neuwirth is szorgosan termelt, így négy perccel a lefújás előtt eldőlni látszott a küzdelem (65-80). A végeredményen ugyan tudtak kozmetikázni valamicskét a dudaszóra a hazaiak, fiataljaink újabb sikere utolsó percekben már nem forgott veszélyben.

PVSK-Veolia U20 – DEAC Kosárlabda Akadémia U20 85-90 (22-33, 21-14, 20-22, 22-21)

DEAC KA U20: Ságodi 16/3, Kiss 13/9, Neuwirth 17/3, Balázsi 14/3, Tóth G. 4

Csere: Czermann 13/3, Batbataar 13/12, Turcsik –

Vezetőedző: Jesper Gustavsson