Kézilabda: Gólerős rivális látogat a Hódosba

Pénteken újabb mérkőzést játszik a DVSC SCHAEFFLER női kézilabdacsapata az NB I-ben, a mieink az Alba Fehérvár együttesét fogadják a Hódos Imre Sportcsarnokban.

0

141585892_4032576883466843_422049295369353045_o-300x171 Kézilabda: Gólerős rivális látogat a HódosbaFotó: DVSC Kézilabda/Facebook

Kézilabdával indul a hétvége, péntek késő délután újra bajnoki mérkőzésen szurkolhatunk a debreceni hölgyeknek, akik a Fehérvárt fogadják a 10. fordulóból elhalasztott mérkőzésen. A bogláriak elleni kettős győzelem után ezúttal jelentősebb erőpróba vár Köstner Vilmos tanítványaira, akik februárban további négy találkozón lépnek majd pályára az élvonalban. A mieink ki vannak éhezve a tétmérkőzésekre, a három hónapon át tartó kényszerszünet óta eltelt negyven napban is mindössze három találkozón bizonyíthattak a debreceniek, miközben pénteki riválisunk sorozatterhelésből érkezik a cívisvárosba.

A tabellán négy győzelem mellett nyolc vereséggel a nyolcadik pozíciót elfoglaló fehérváriak hatszor is pályára léptek az elmúlt bő egy hónapban, s a Győr, valamint a Kisvárda kivételével mindegyik ellenfelüknek legalább harminc alkalommal betaláltak. A mesterlövészek közül kiemelkedik a sokadvirágzását élő Triscsuk Krisztina, aki ötvenkilenc gólnál jár a szezonban, valamint a győri nevelésű Afentaler Sára, a fiatal tehetség negyvennégyet tett be a közösbe. A védelem is stabilan áll a lábán, a hátsó alakzat karmestere a horvát válogatottal bombameglepetésre Eb-bronzérmet szerző Tea Pijevic, a Siófoktól kapott negyvenöt gól azonban azt jelzi, nem lehetetlen átjátszani a fehérvári falat.

Ez a nemes feladat vélhetően a két debreceni bombázóra, Vámos Petrára és Kovács Annára hárul majd, de nagy szerepe lehet az átlövők és a beállók kapcsolatának is, utóbbi poszton egyelőre többen is adósak a jó teljesítménnyel – reményeink szerint a Fehérvár elleni találkozó hozza majd az áttörést. Köstner Vilmos együttese a legjobb négybe igyekszik, ehhez pedig két pontra van szükségünk a fehérváriak ellen, amit egészen biztosan nem ad majd könnyen a rivális. A DVSC SCHAEFFLER és az Alba Fehérvár összecsapását pénteken 17 órától rendezik a Hódos Imre Sportcsarnokban, a találkozót megelőzően a debreceni serdülők és ifik a Kisvárdával találkoznak.

Női kézilabda NB I, 10. forduló

DVSC SCHAEFFLER – Alba Fehérvár

Hódos Csarnok, 02.05., 17:00

P.G.