Szombaton újabb rangadó vár a DEAC-ra

A Debreceni Egyetem csapata, az NB-III 6. fordulójában a Füzesgyarmat együttesét fogadja.

0

20210801_DEAC-Jaszbereny3-300x172 Szombaton újabb rangadó vár a DEAC-raFotó: Derencsényi István/DAEC

Szerdán folytatta remek sorozatát Sándor Tamás legénysége, a hétközi fordulóban, Soltész utolsó percben szerzett bombagóljával győzték le a tavalyi bronzérmes, Jászberény gárdáját. Az újabb három ponttal, megőrizték második helyüket, tapadnak a még veretlen, listavezető BKV-ra.

Pörögnek az események, hétvégén újabb rangadó vár a DEAC-ra, amely gárda szombaton a tavalyi negyedik helyezett, Füzesgyarmatot fogadja. A Békés megyeiek beragadtak a rajtnál, eddigi négy meccsükből csak egyet tudtak megnyerni, háromszor végeztek döntetlenre és egy alkalommal vereséget szenvedtek. Ezzel az eredménysorral a 11. pozíciót foglalják el a táblázaton, melyen biztos, hogy javítani szeretnének, hiszen idén is az élmezőnyt célozták meg.

Ami az egyetemisták mellett szól, az a szervezett, tudatos, gólratörő játék, a hatékony védekezés, no meg a hazai pálya. A csapat nagyon egyben van, jól alkalmazzák a Sándor Tamás által megálmodott taktikát, mely eddig eredményre vezetett. Ha sikerülne begyűjteni a három pontot, a BKV pedig elvérezne a Jászberény otthonában, az egyetemisták átvehetnék a vezetést a táblázaton, a riválisok botlása esetén, elléphetnének az üldözőktől.

NB-III 6. forduló

DEAC – Füzesgyarmat

09.04. 16:00      Egyetemi Sporttelep

KZT