
Személyi változást jelentettek be a DVSE vízilabda Kft. élén csütörtök délelőtt, az egyesület elnöke, Becsky István tíz év után leköszön, 2022 januárjától Szabó János vállalkozó veszi át a klub irányítását.
„Teljes mértékben egyéni döntésről van szó, ami már régóta érlelődött bennem, tehát nem a süllyedő hajóról menekülök – hangsúlyozta a távozó sportvezető. – Mint köztudott, a DEAC kosárlabda-szakosztályában is elnöki feladatokat látok el, a két munkakört pedig egyre kevésbé tudtam úgy összeegyeztetni, hogy mindenhol a maximumot nyújtsam. Kissé talán háttérbe szorult a vízilabda az elmúlt időben, amit maximalista emberként méltatlannak éreztem, ezért elkezdtem keresni az utódom, akit Szabó János személyében meg is találtam. Fantasztikus évtizedet töltöttem a klub élén, olimpiai bajnok legendák búcsúztak tömött lelátók a Zákány utcai Sportuszodában, otthont adhattunk válogatott mérkőzéseknek, a DVSE felnőttcsapata több alkalommal is a legjobb nyolc közé jutott az OB I-ben, az utánpótlás pedig országos bajnoki címet ünnepelhetett. Sosem az volt az elsődleges célkitűzésünk, hogy a topcsapatokkal felvegyük a versenyt, sokkal inkább a műhelymunka, a tehetségek kinevelése, ezen az úton pedig sikerrel jártunk, elég csak a jelenleg a Ferencvárosban pólózó Fekete Gergőre gondolni. Több tíz saját nevelésű játékosunk mutatkozhatott be a felnőtt élvonalban, s biztos vagyok benne, hogy Szabó János is ezen törekvéseket fogja támogatni a jövőben.”
A DVSE új elnöke szerint a vártnál gyengébb bajnoki szereplés ellenére nem merült fel az edzőváltás lehetősége, új igazolásokat azonban terveznek a közeljövőben.
„A legfontosabb feladatomnak azt tartom, hogy a nyugodt munkavégzéshez szükséges stabil körülményeket biztosítsam a klubnak – szögezte le Szabó János. – Debreceni vízilabdarajongóként már évek óta követem a klubbal kapcsolatos történéseket, az elmúlt időszakban pedig anyagilag és mentálisan is igyekeztem segíteni a csapatnak. Vállalkozóként szeretnék szerepet vállalni a város sportéletében, ezért is fogadtam el Becsky István felkérését, jóllehet az elnöki pozíció új kihívásokat tartogat számomra. Határozott elképzeléseim vannak a jövőt illetően, amelyek sok szempontból hasonlóak elődöm filozófiájához, szeretném megnövelni a tömegbázist, valami fokozni az utánpótlásnevelés hatékonyságát, amihez stabil OB I-es felnőttcsapat is szükségeltetik. Nem kezdtük jól a bajnokságot, de részemről is él a bizalom Süveges Máté vezetőedző felé, szeretnénk megerősíteni a csapatot új igazolásokkal, s meglátjuk, hogy azzal a kerettel mire lesz képes a szakember.”
P.G.





