DEAC KA U16/B: Egy győzelem is főtáblát ért

A DEAC Kosárlabda Akadémia második számú kadett alakulata Miskolcon lépett parkettre a korosztályos bajnokság selejtezőjében. A hajdúságiak a szombati játéknapon a házigazda és a Kecskemét ellen alulmaradtak ugyan, ám vasárnap az Óbudai Kaszások legyőzése sikeresen főtáblára vezette Szendrei Fruzsina együttesét.

0

Nevtelen-terv-1-5-300x154 DEAC KA U16/B: Egy győzelem is főtáblát értFotó: kosarlabdaakademia.deac.hu

A MEAFC elleni ütközettel indult az országos kadett bajnokság selejtezője, a borsodi gárda már a mérkőzés elején keményen lépett fel, ami az eredményen is megmutatkozott, akadémistáink igyekeztek lépést tartani Székely és Orvos révén, a félidőre viszont tizenöt fölé kúszott a házigazdák előnye (38-21). Fordulás után mindent megtettek a debreceni fiatalok, hogy ledolgozzák hátrányukat, azonban a remek triplákkal fűszerezett utolsó etap már kevésnek bizonyult a fordításhoz (75-52).

Még aznap délután a Kecskemét együttese várt a cívisvárosiakra, ahol szerettek volna javítani Szendrei Fruzsina tanítványai, ám a rivális nem kegyelmezett és a közel ötven pontig jutó kecskemétiek ellen Kedvek és Borbély megmozdulásai egyelőre kevésnek bizonyultak (19-46). A második félidőre rendezte a sorokat a DEAC, Fórián és Orvos szépen olvasztották a hátrányt, azonban az első két felvonás differenciáját nem tudták megsemmisíteni, a dél-alföldiek pedig az Óbudai Kaszások után a mieinket is legyőzték (46-93).

A mozgalmas szombati nap után gyors regeneráció következett, majd a hét utolsó napján még a fővárosiak ellen küzdhettek tovább a debreceni akadémisták a felsőházba jutásért. A vasárnap délelőtti ütközet első két etapja pontra azonosan zárult, fej-fej mellett haladtak a felek, többek között Nagy és Kedvek kosaraival szépen tapadtak riválisukra a vendégek, így mindössze két egységnyi különbség állt a táblán a szünetben (32-34). A harmadik negyedben jól váltott ritmust a DEAC, Mónus hármasa után pedig már kis híján kétszámjegyű fórral álltak, az előnyt a hátralévő szakaszban sikerült tovább növelniük, és szép játékkal csapatként operálva tizenkét pontos győzelemmel jó szájízzel zárták a fordulót (66-78). A siker birtokában pedig a 2023/2024-es kiírás során a főtáblán szerepelhetnek majd.

Eredmények:

MEAFC U16/A – DEAC KA U16/B: 75-52 (17-9, 21-12, 24-13, 13-18)

DEAC: Somi -, Kedvek 3, Nagy 8, Fórián 7, Orvos 14/6, Mónus -, Székely 9/3, Lőcsei 2, Borbély 2, Szűcs 2,  Kovács 2, Balla 3

DEAC KA U16/B – Kecskeméti KA/A: 46-93 (13-23, 6-23, 17-24, 10-23)

DEAC: Somi 1, Kedvek 4, Nagy 1, Fórián 11, Orvos 11, Mónus 4, Székely 4, Lőcsei 5, Borbély 4, Szűcs -,  Kovács -, Balla 1

Óbudai Kaszások/A – DEAC KA U16/B: 66-78 (16-17, 16-17, 15-23, 19-21)

DEAC: Somi 4, Kedvek 20, Nagy 11/3, Fórián 7/3, Orvos 12, Mónus 10/6, Székely 12/3, Lőcsei 2, Borbély -, Szűcs -,  Kovács -, Balla –

Edzők: Szendrei Fruzsina, Szendrei József

Szendrei Fruzsina: A hétvégét összességében sikeresnek értékelem. A szombati mérkőzéseken különböző felállásokat néztünk meg, amiben a játékainkat gyakoroltuk. Ekkor inkább az egyéni teljesítmények és szerepek keresésén volt a hangsúly. Azt gondolom, hogy a vasárnapi mérkőzésre felkészülten érkeztünk, s a Srácok megmutatták, hogy fegyelmezett játékkal tudnak reagálni az ellenfél igen színes taktikai változtatásaira úgy, hogy az alapelveinket megtartottuk. A csapat célja végig egységes volt, s ma ez a győzelemhez, így a főtáblára vezetett minket. Vacsoráig nagyon örültünk, utána már a következő feladatainkra készülünk. Köszönjük szépen a szurkolást!