DVSE: nem becsülik le a sereghajtót

Smitula Gergő abban bízik, hogy többgólos győzelemmel örvendeztetik meg a szurkolókat.

0

ds_2018_01_29_14_47 DVSE: nem becsülik le a sereghajtótFotó: Nagy Anita

A DVSE pólósai a Szolnokkal és a Fradival vívott bajnokin is az esélytelenek nyugalmával ugorhattak a medencébe, ám szerdán az UVSE ellen változik a helyzet. Az utolsó helyen szerénykedő újpestiek eddig az A-csoportban négy ponttal gazdagodtak, az ötödik pozíciót birtokló Debrecen tíz egységgel rendelkezik.

„Csak a saját játékunkra koncentrálunk, nem nézegetjük a tabella állását. Komolyan kell venni az UVSE-t, amelynek a keretét elsősorban fiatal pólósok alkotják, többen közülük utánpótlás válogatottnak vallhatják magukat. Az ifjú játékosok mellett egy-két rutinos emberre is számíthat ellenfelünk edzője. Egyik legfőbb taktikai elemük a gyors lefordulás. Mi számítunk a találkozó esélyesének, ha támadásban és védekezésben is jó teljesítményt nyújtunk, többgólos győzelmet arathatunk. A következő három találkozónkat meg akarjuk nyerni, hiszen így teljesíthetjük a célunkat, vagyis a felsőházba kerülhetünk. Októberben magabiztosan vertük meg a fővárosiakat, igaz akkor két pólós is hiányzott a vetélytársunknál, rájuk szerdán már számíthatnak az újpestiek” – nyilatkozta a Debreceni Sportéletnek Smitula Gergő. A 21 éves játékos által felelevenített őszi ütközetet 13–4-re húzta be a DVSE a fővárosban.

Szombaton Komlósi Péter tanítványai ugyan vereséget szenvedtek a Ferencváros otthonában (15–9), ennek ellenére nem érheti kritika Kállay Márkék teljesítményét, hiszen két negyeden keresztül komoly fejtörést okoztak a zöld-fehéreknek.

„A Fradi kissé fásult volt a hétközi nemzetközi kupameccs miatt, amelyet a Miskolccal vívott. Szerencsére remekül kezdtük az összecsapást, kellően agresszívak voltunk, a lövéseink is bejöttek, így 4–1-es vezetésre tettünk szert. Azt nem szabad elfelejteni, hogy az FTC világklasszis gárda, amely végül felőrölt bennünket, a végére elfáradtunk. A vereség ellenére sok pozitívum akadt a játékunkban, ami biztató a jövőre nézve. Külön öröm, hogy a fővárosiak is megdicsértek minket a meccs után” – árulta el Smitula Gergő.

A DVSE–UVSE összecsapás szerdán, 20.15-kor veszi kezdetét a Debreceni Sportuszodában.

B.Á.