Nem kezdődött jól debreceni szempontból a találkozó, már az első negyedóra vége előtt kétgólos hátrányba került csapatunk. Jankovics Sándor tanítványai viszont 10 perc múlva szépítettek, ekkor úgy nézett ki, szoros lesz a mérkőzés. A második félidő elején azonban büntetőből és akcióból ismét betaláltak a vendégek, ezzel el is dőlt a találkozó. Csapatunk erejéből már csak egy szépítő gólra telt a 70. percben.
Azt kell mondani, a Várda megérdemelten nyerte meg a találkozót, a sportiskolások bátortalanul játszottak, a kishitűségnek pedig egyenes következménye a vereség.
DSC-SI – Várda LA: 2:5 (1:3)
DSC-SI: László, Prokisch, Asztalos, Burai, Spitzmüller, Simon (Nagy D. 46’), Zubora, Nemes, Varga (Arday 56’), Nánási, Szőke (Már 56’)
Edző: Jankovics Sándor
Gólszerzők: Asztalos 22’, Spitzmüller 70’
Jankovics Sándor: Szerettük volna meglepni a Várdát, meg volt a taktikai elképzelés, megerősített középpályával, két mélységi védővel álltunk fel. Sajnos a két korai gól mindent felülírt, futnunk kellett az eredmény után. Sikerült szépítenünk, visszajöttünk a meccsbe, de védekezési hibánkat kihasználta ellenfelünk. A második játékrész elején ismét gólokat kaptunk, azzal el is dőlt a találkozó, csak az volt a kérdés, a két csapat közti különbség, az eredményen milyen arányban fog megmutatkozni. Kishitűen, bátortalanul játszottunk, a húzóembereinktől is többet vártam, így megszorítani sem tudtuk ellenfelünket, akik megérdemelten nyerték meg a mérkőzést, gratulálok a Várdának. Az öltözőben annyit mondtam a fiúknak: fel a fejjel, mennünk kell tovább. Bajnoki álmainkról lemondhatunk, mostantól azért kell küzdenünk, hogy a második helyet megszerezzük, bízok benne, hogy az sikerülni fog.