
Az év első kihívása számukra február 17-én volt a Steel Utánpótlás Nemzeti Bajnokság első fordulóján. A Budapesten megrendezett versenyre a téli betegség szezonnak köszönhetően sajnos nem a tervezett létszámú cívis “kiscsapat” jutott el, azonban mindezek ellenére is elmondható, hogy sikeres napot zártak az utazók. Gyermek, serdülő, valamint ifjúsági kategóriában is 2 versenyző képviselte Debrecent és a Cívis Darts Sportegyesületet. Közülük többeknek életük első, éles versenyét jelentette ez az országos forduló, mégis kiválóan helytálltak, és mindannyian pozitív élményekkel, tapasztalatokkal tértek haza. Kiemelendő Aranyi Marcell ifi kategóriában nyújtott teljesítménye, aki kiegyenlített játékot mutatva a harmadik helyezést szerezte meg ezen a fordulón.
Az ifjak következő megmérettetésére február 24-én került sor a Darts Diákolimpia Hajdú-Bihar megyei döntőjén. A megyei döntő idén került először megrendezésre a Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Darts Szövetség jóvoltából a Cívis Darts Sportegyesület szervezésében. Az eseményre több helyi iskolából és különböző korosztályokból érkeztek lelkes fiatalok, hogy összemérjék darts tudásukat. Az I-II. korcsoportban 5, a III-IV. korcsoportban 6, míg az V-VI. korcsoportban 15 ifjonc ragadott nyilat és küzdött a legjobb helyezésekért. A legkisebbek egytől egyig a Cívis Darts Sportegyesület növendékeiként indultak, továbbá a nagyobbaknál is többen érkeztek cívis színeket képviselve. Közülük kiemelendő a III-IV. korcsoportban induló Cseri Kristóf, valamint az V-VI. korosztályban induló Aranyi Marcell és Vályi Milán teljesítménye. Kristóf a cívis utánpótlás program aktív résztvevője, és kiváló mérkőzéseket játszva a második helyezést érte el. Milán és Marcell hasonlóan aktív résztvevői az edzéseknek, valamint immár az egyesület tagjaiként indultak a viadalon. Milán hatalmas fejlődést mutatva a dobogó harmadik fokán büszkélkedett, Marcell pedig lenyűgöző játékkal, a döntőben profi szintet hozva az első helyen végzett.
Az országos forduló március 11-én kerül megrendezésre Székesfeherváron, ahol a régiók legjobbjai mérkőznek meg egymással.
Eredmények:
I-II. korcsoport:
1. helyezett: Sira Márk (Lilla Téri Ált. Isk.)
2. helyezett: Mátyás Levente Botond (Debreceni Árpád Vezér Ált. Isk.)
3. helyezettek: Kiss Imre (Szoboszlói Úti Ált. Isk.),
Sólyom Imre (Kölcsey Ferenc Ref. Gyak. Ált. Isk.)

III-IV. korcsoport:
1. helyezett: Horváth Bence Adrián (Lilla Téri Ált. Isk.)
2. helyezett: Cseri Kristóf Lajos (DE Kossuth Lajos Gyak. Gimn. és Ált. Isk.)
3. helyezettek: Csákó Dávid (Debreceni Fazekas Mihály Gimn.),

V-VI. korcsoport:
1. helyezett: Aranyi Marcell ( Debreceni Fazekas Mihály Gimn.)
2. helyezett: Szűcs Levente ( Debreceni Csokonai Vitéz Mihály Gimn.)
3. helyezettek: Szarvas Csaba ( Debreceni SZC Bethlen Gábor Közg. Szakgimn.)
Vályi Milán ( Debreceni Fazekas Mihály Gimn.)






