Parádés hangulatú meccsen szorítottuk meg a Ferencvárost

Szenzációs hangulatban, végig magas hőfokon játszva szorította meg világhírű ellenfelét a DVSC-Schaeffler női kézilabda csapata, amely végül 34-30-as vereséget szenvedett a Ferencváros ellen. Az első félidőben érvényesült a papírforma, hatgólos vendégelőnnyel mehettek pihenőre a csapatok, azonban a második félidőben talán a szezon legjobb 20-25 percét produkálva nagy csatára késztették a lányok a fővárosiakat.

0

55576054_3060941567265029_4352301935420768256_n-300x223 Parádés hangulatú meccsen szorítottuk meg a Ferencvárost

A dicső múlthoz méltón, nagyszerű hangulatban kezdődött a mérkőzés, hiszen teljesen megtelt a Hódos Imre Sportcsarnok és mindkét tábor rendkívül sportszerűen és hangosan buzdította sajátjait. Az első percekben Nerea Pena vette kézbe az irányítást az első négy gólból három az ő nevéhez fűződött. Elképesztő iramban kezdődött a találkozó, a vendégek minden támadásból gól szereztek, amely köszönhető volt a debreceni lányok előzékeny védekezésének is. A 10. percben már másodjára kért időt Köstner Vilmos, sajnos nem először használt fel két ilyen lehetőséget az első félidőben, mintha ez kellene ahhoz, hogy a lányok a megfelelő hőfokon játszanak. Az első félidő ezen szakaszában több kihagyott helyzetünk is volt, főként beálló pozícióból voltunk bizonytalanok, amely annak tükrében talán nem meglepetés, hogy Bíró Blanka nagyon hatékonyan véd ebből a pozícióból. Talán a sok csere is kissé megzavarta a csapatot, hiszen a félidő első felében bemutatott hatékony támadójáték után a félidő második részében kissé alábbhagyott a lendület a támadásoknál. Az első félidőben 25. percében új lendületet vett a vendég Fradi és a félidő végére kialakított hatgólos előnyt.

Kapuscserével kezdtük a második félidőt, ami a játékrész első részében be is jött, Oguntoye stabil teljesítményt nyújtott, amely köszönhető volt annak is, hogy a védekezés kezdett „összeállni” előtte. Támadásban pedig sokszor megjátszottunk a kiemelkedő teljesítményt nyújtó és végül hét gólig jutó Tóvizit. Lendületesen játszott a csapat és nyolc perc alatt egygólossá faragta a ferencvárosi előnyt. Ötletes támadásokat láthatott a szép számú közönség, és védekezésben is sikerült megfékezni a Pena-Klujber tengelyt, akik a legtöbb problémát okozták a lányoknak. Elképesztő hangulat volt ezekben a percekben, nem sok európai csarnokban tapasztalhatja meg ezt az érzést a játékos, szurkoló. Egymást múlták felül a debreceni hölgyek, a második félidőben az említett Tóvizin kívül Kovács Anna és Bulath is parádés megoldásokat választott. A vezetést is sikerült megszerezni és a 47. percben 28-26-ot mutatott az eredményjelző, azaz ekkor 17 perc alatt nyolc góllal lőttünk többet mint a vendégek. Az elkövetkező percekben magára talált a rutinosabb Ferencváros és sikerült feltörniük az addig kiváló védekezésünket és többször mattolni Oguntoyét. Elképesztően izgalmas végjáték alakult ki, amelyben sajnos a sokkal rutinosabb és Bajnokok Ligájában edződő zöld-fehérek zsinórban lőtték a gólokat. Az utolsó percekben sajnos elfogyott a lendület és nem tudott megújulni a csapat és végül négygólos vereséget szenvedett 34-30 arányban a bajnokság második helyén álló ellenfelével szemben. Hiába a vereség, az elsőtől az utolsóig kiválóan játszott a csapat és nagyon megnehezítette ellenfele dolgát és megérdemelten zúgott a vastaps a mérkőzés után.

Szép volt lányok!

DVSC SCHAEFFLER – Ferencváros: 30:34 (14:20)

Debrecen, 1800 néző, V: Bócz, Wiedemann
DVSC: Triffa – Varsányi 1, Punyko 3, TÓVIZI 7, Deszpotovics 2, Grigel, VANTARA-KELEMEN 6

Csere: OGUNTOYE (kapus), BULATH 6 (5), KOVÁCS ANNA 5, Bordás, Szabó P., Arany, Zamfirescu

Edző: Köstner Vilmos

FTC: BÍRÓ B. – LUKÁCS V. 3, KLUJBER 9 (2), KOVACSICS 5, Pásztor N. 1, PENA 6,Schatzl Nadine 1

Csere: Szemerey (kapus), HÁFRA N. 5, Klivinyi 2, Horváth D., Mészáros R., Márton 1, Faluvégi D. 1

Edző: Elek Gábor