DEAC U15, U14: Magabiztosan hozták a kötelezőt

A fiatalabb korosztály valósággal átgázolt ellenfelén, 24 gólt szereztek a Puskás Akadémia ellen.

0

53636637_2169010319859508_1113100938660282368_n-300x200 DEAC U15, U14: Magabiztosan hozták a kötelezőtFotó: DEAC Facebook

U15

A Puskás Akadémia 2004-es korosztálya komolyabb játékerőt képvisel, mint a fiatalabbak, de azért borítékolható volt, hogy sikerül őket harmadszor is mattolni Kovács Miklós alakulatának. Az első félidőben még viszonylag komoly ellenállást tudtak kifejteni a vendégek, gyors játékosuk adottságait kihasználva kétszer is egyenlíteni tudtak. Már ebben a játékrészben lezárhatták volna a mérkőzést a fiatalok, de hiába dolgoztak ki sok helyzetet, a többségét nem sikerült kihasználniuk. Ennek ellenére egy gólos előnnyel vonulhattak szünetre. Szünet után jobban sáfárkodtak lehetőségeikkel, és végül nagyarányú győzelmet arattak.

DEAC – Puskás Akadémia 6:2 (3:2)

DEAC: Vas (Marczis 41’), Kerezsi, Nagy-Pál, Bíró (Kovács 41’), Borkó (Tőkei 41’), Lakatos (Czibere 60’), Polonkai (Fehér 64’), Szabolcsi, Borbás (Sándor 41’), Vilmányi, Fehér (Gulyás 41’)

Edző: Kovács Miklós

Gólszerzők: Polonkai László 8’, Kerezsi Ádám 11’, Borbás Bálint 40’, Gulyás Pál 48’, Sándor Krisztián 60’,78’

Kovács Miklós: Nem volt sziporkázó a játékunk, maradjunk abban, hogy meg lett a győzelem. Mindig hatot rúgunk a Puskásnak, úgy néz ki, ez már hagyomány. Kellenek a pontok és a gólok, nyolc ponton belül van négy csapat, szoros és izgalmas végjáték várható.

U14

Az esélyeknek megfelelően alakult Balla Imre tanítványainak Puskás elleni találkozója, hiszen idén már harmadszor zúdítottak gólözönt a nagyecsediekre. A mérkőzés első pillanatától egyértelművé tették, hogy ki az úr a háznál, kicsit akadozva, de összességében megfelelő ritmusban játszottak, helyzeteket is sikerült kialakítani, mégis a 15. percig kellett várni, mikor egy távoli bomba végre megzörgette a hálót. Ettől végre megnyugodtak a srácok, Kopjári Soma triplázásával négygólos előnyel zárták az első játékrészt. Szünetben a DEAC edzője alaposan átszervezte a csapatot, hét helyen változtatott a kezdőhöz képest, a cserek gólra éhesen léptek pályára. Ez a játékrész szinte csak arról szólt, hogy a vendégek felálltak középkezdéshez a gólok után, mivel két-három percenként születtek a debreceni találatok. A gólszüretből Tóth Sándor és Kopjári Soma hat, Szikszai Tamás öt, Béke Tamás három találattal vette ki részét.

DEAC – Puskás Akadémia 24:0 (4:0)

DEAC: Ratku, Némethy (Kozma 41’), Varga (Rajna 41’), Kopjári, Venter, Bánsági (Tóth 41’), Balogh (Virág 41’), Sándor, Pál (Almási 41’), Kiss (Béke 41’), Kassai (Szikszai 41’)

Edző: Balla Imre

Gólszerzők: Venter József 15’, Kopjári Soma 20’, 23’,30’ ,48’, 61’, 71’, Tóth Sándor 53’, 64’, 72’, 75’, 78’, 79’, Szikszai Tamás 57’ ,59’ ,76’, 79’, 80’, Béke Tamás 65’,74’, 81’, Kozma Balázs 69’, Rajna Zalán 70’, Virág Gergő 73’

Balla Imre: Tudtuk, hogy csak a gólarány kérdéses, így több olyan játékosnak adtam esélyt a kezdőben, akik többnyire a padról szoktak besegíteni. Az első félidőben lehettünk volna egy kicsit harcosabbak, de összességében láttam pár jó teljesítményt, a helyzeteink megvoltak, de a befejezésbe gyakran hiba csúszott. A második félidőre beállítottam hét tapasztaltabb játékosomat, akik viszont könyörtelenül kihasználták az addigra már elfáradt ellenfelünk hibáit, akik már semmiféle ellenállást nem tanúsítottak és megkezdődött a gólgyártás. Szerettem volna azoknak a játékosoknak minél több lehetőséget adni, akik eddig kevesebb játékperccel rendelkeztek, mert hosszútávon az visz előre, ha 20-24 srácra tudom építeni a csapatot, de előfordulhat, hogy a második helyről a gólkülönbség fog dönteni, ezért változtattam.