Felemás hétvége

Ismét pályára léptek Vajda László és Sarkadi Ferenc serdülői a regionális bajnokságban. A Szerencs SE csapatát magabiztosan győzték le akadémiánk fiai, a Nyíregyháza ellen azonban a gyengén sikerült harmadik negyednek köszönhetően alulmaradtak.

0
Csapatkép-2-300x225-300x225 Felemás hétvégeFotó: dbka.hu
Debreceni KA DSI  – Szerencs SE  76-50  (26-12, 18-14, 19-9, 13-15)
DKA-DSI: Kincses Milán-Mátyus Marcell 19-19, Nagy Dávid 12, Csécsei Gergő 7, Fekete Balázs 5, Szilágyi Péter-Zsoldos Milán 4-4, Csuja László-Bulik Csanád-Wladimir Mirkó 2-2.
Debreceni KA DSI – Nyíregyházi Eötvös 51-69 (18-16, 13-18, 5-15, 15-20)
DKA-DSI: Szilágyi Péter 10, Kincses Milán 8, Mátyus Marcell 7, Wladimir Mirkó 6, Csécsei Gergő-Zsoldos Milán-Csuja László 4-4, Papp Zalán-Fekete Balázs-Nagy Dávid 2-2.
Edző: Vajda László, Sarkadi Ferenc
Vajda László: A Szerencs elleni mérkőzésen gyakorolni tudtuk azokat a mozgásokat, amelyeket az edzéseken egymás elleni játékban már alkalmazunk. Hoztuk a már jellemzőnké vált agresszív, letámadó védekezésünket, és próbáltunk igazodni az ellenfél behúzódó, szabálytalan védekezéséhez.
A Nyíregyházát az előző fordulóban már sikerült legyőznünk, de ehhez minden pályára lépő játékosnak extrát kell nyújtani, másképpen nem tudjuk ellensúlyozni a magassági fölényüket. Most nem sikerült a védekezésünket olyan szintre hozni, amivel megakadályoztuk volna az ellenfél rendszerjátékait.