Ötödik helyen végeztek a kadettek

Másodszor is legyőzte a Szolnoki Sportcentrum együttesét Erdei Ádám és Kovács Balázs kadett csapata, így az előkelő, ötödik helyet szerezték meg a Sopronban rendezett nyolcas döntőn.

0

22_hunu16_128-600x450-1-300x225 Ötödik helyen végeztek a kadettekFotó: debka.hu

A két gárda rögtön a torna első napján összefutott egymással, akkor meggyőző fölénnyel, 19 ponttal bizonyultak jobbnak a debreceni fiatalok. A helyosztók hangulata azonban mindig teljesen más, és jól tudjuk, hogy egy meccsen bármi megtörténhet.

Nem is vették fél vállról a találkozót a hajdúságiak, már az első percekben nekiestek ellenfelüknek. Kalassai triplája után Fekete Csongor és Madar Kristóf is eredményes volt, így 3 perc elteltével 8-1-re vezettünk. A tiszapartiak némileg az öltözőben maradtak, a mieink pedig ezt kihasználva tovább építették az előnyüket. Gyorsan kétszámjegyűre nőtt a differencia, a negyed végén Kalassai Martin pedig még egy zsákolást is bemutatott, ezzel kialakítva a tizennégy pontos különbséget. (29-15)

A folytatás már közel sem sikerült ennyire pozitívan, feltámadt a Szolnok, és egy 7-0-s futással jelezték, hogy továbbra is igényt tartanak az ötödik helyre (29-22). Ekkor Erdei Ádám időt kért, de a mélyrepülést nem tudta megállítani, 36-36-nál találkozott a két csapat, sőt, Szanyi révén a vezetést is átvették. (36-41) Mégis jó szájízzel mehettek a nagyszünetre a debreceniek, hiszen Turcsik vezetésével egy 10-0-t produkáltak, visszaszerezve ezzel az irányítást. (46-41)

A tizenöt perces pihenőről akadémiánk növendékei tértek vissza nagyobb energiával a pályára, és ismét tízzel elmentek. (55-45) A sorminta szerint a szolnoki felzárkózás következett, ez meg is történt, (55-54) de Turcsik és Lovas fontos kosaraival hajszállal előrébb jártunk három negyed után. (60-54)

A végére kifulladt a Szolnok, közelebb már nem tudtak kerülni, Kalassai hatodik hárompontosával a kegyelemdöfést is bevitte. (76-61) Utolsó erejükkel még egyszer bejöttek tíz alá Gaál Róbert tanítványai, de a győzelmet már nem lehetett kicsavarni a cívisvárosiak kezéből, akik sikeréhez négyen is tíz pont fölötti dobóteljesítménnyel járultak hozzá.

Debreceni KA – Szolnoki Sportcentrum 77-69 (29-15, 17-26, 14-13, 17-15)

DKA: Turcsik 11/9, Madar Kristóf 4, Kalassai 29/18, Papy 5, Fekete 10.

Csere: Lovas 12, Holléry, Schwarczenberger, Madar Krisztián, Virágh, Tóth 4, Sajgó 2

Edzők: Erdei Ádám, Kovács Balázs