DEBKA: Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak a lányok

Az elmúlt fél év legnagyobb erőpróbáját vívták meg a hétvégén Kecskeméti János és Jávor Petra serdülő lányai.

0
serdülő2020-600x450-300x225 DEBKA: Küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak a lányok
SAMSUNG CSC

Fotó: DEBKA

A Szolnokon rendezett fordulónak óriási tétje volt, hiszen az első helyezett biztosíthatta helyét a főtáblán. A DKA-s lányok sikerrel vették az akadályokat, és három győzelemmel a második selejtező eredményeitől függetlenül felkerültek a főtáblára.

Debreceni KA/A- Szolnoki Sportcentrum 64-39 (18-5, 16-14, 13-5, 17-15)

DKA: Sarkadi Milla 4, Szász Lili 11, Szabados Dorottya 8, Balogh Timi, Gaszner Réka 3, Árkosy Liza 8, Fárbás Eliza 20, Diviánszky Eszter, Szilágyi Dorina, Vígvári Nikoletta 6, Radócz Emma 4

Kecskeméti János: Úgy kezdtünk, ahogy egy ilyen élet-halál tornát kell, 12-0-lal. Remekül védekeztünk, működött a csapatvédekezés, a palánk alatt erősek voltunk, még ha pontatlanok is. Sajnos a második negyedben megéreztük Redzsi hiányát, Réka irányítóként sorra gyűjtötte a faultokat, ha Lizi nem veszi hátára a csapatot, illetve Liza nem szerez néhány bátor kosarat, nagy gondba kerülhettünk volna. Ráadásul úgy kellett cserélnem, hogy éppen ki nincsen rosszul, mert többen betegen is vállalták a játékot. Szerencsére nagy szívünk volt és a harmadik negyedben eldöntöttük a meccset. Féltem az első mérkőzéstől, az a házigazdák ellen mindig kritikus, de a lányok ma küzdeni tudásból jelesre vizsgáztak.

Debreceni KA /A-  MVSI Vadmacskák                   73-29 (10-9, 24-7, 19-6, 20-7)

DKA: Sarkadi Milla 4, Szász Lili 13, Szabados Dorottya 5, Balogh Timi, Gaszner Réka 6 , Pásti Regina 9,  Radócz Emma 4, Árkosy Liza 4, Fárbás Eliza 22, Diviánszky Eszter, Szilágyi Dorina, Vígvári Nikoletta 6

Kecskeméti János: Hiába, a női lélek rejtelmei… Most az első ötösünk mondott csődöt, és a második ötös játszott fantasztikusan. Réka még ilyen okosan nem mozgatta a csapatát (7 gólpassz), Regina élvezte, hogy játszhat, lendületes, de higgadt volt, Lizit pedig ma nem lehetett megfogni, kintről-bentről eredményes volt (dupla-dupla 22 pont/12 lepattanó).

Debreceni KA- Kiss Lenke Kosársuli        69-56  (22-9,12-17,18-17,17-13)

DKA: Sarkadi Milla, Szász Lili 16, Szabados Dorottya 8, Balogh Timi, Gaszner Réka 4 , Pásti Regina 12,  Radócz Emma 4, Árkosy Liza, Fárbás Eliza 13, Diviánszky Eszter, Szilágyi Dorina, Vígvári Nikoletta 12

Kecskeméti János: Most jött ki az, hogy betegen vállalták a játékot, teljesen elfáradtunk fejben is. Most az első ötösünk remekelt, Szász Lili (Szöszi) hatalmas lelkesedésével rengeteg lepattanót szedett, és szerzett könnyű kosarat. A második ötösünk viszont rendszeresen rossz megoldást választott, így az ellenfél nyílttá tette a mérkőzést. A második félidőre visszavettük az irányítást és nem engedtük ki a győzelmet a kezünkből. a védekezésünk már nem volt az igazi, de mindig volt válaszunk az ellenfél felzárkózási kísérleteire.