DEBKA: Fölényes serdülő győzelmek

Az Országos Serdülő Bajnokság 5. fordulójában a Nyíregyháza “B” és a DVTK csapata látogatott a Tóth Árpád Gimnáziumba.

0
OSB-regionális-bajnokság-5.-forduló-2020.02.09.-Debrecen-2-600x450-300x225 DEBKA: Fölényes serdülő győzelmek
sdr

Fotó: DEBKA

Kozák István tanítványai két mérkőzés alatt mindössze 35 pontot kaptak, sőt, három olyan negyedet is produkáltak, ahol lenullázták aktuális ellenfelüket. A kiváló védekezést megfontolt támadások követték, így egyik esetben sem lehetett kérdés a győztes kiléte.

OSB regionális bajnokság 5. forduló, 2020.február 9. Debrecen-TÁG

DKA DSI – Nyíregyháza „B”    79 : 15   (21-8,28-0,17-7,13-0)

DKA: Kunkli Anna 16, Elekes Milla 12 (6/2), Kucskár Barbara 11 (2/1), Taricska Luca 10 (1/0), Ruszthi Loretta 10 (5/2), Butt Tamara 4, Huszka Laura 4 (5/0), Boda Boglárka 4, Szabó Boglárka 4, Fodor Annabella 2, Nagy Nikolett 2

Kozák István: Sokat léptünk előre védekezésben (2 negyedet is sikerült kapott kosár nélkül lehozni J ). Támadásban egyre többet sikerül megvalósítani azokból a dolgokból, amiket az edzéseken gyakorlunk. A legutóbbi találkozásunkkor kicsit szorosabb eredmény lett, most ismét nagyarányú győzelmet arattunk, gy hogy negyedenként sorokat cseréltünk.

DKA DSI – DVTK ÉLKSK X   58 : 20    (14-2,16-10,12-0,16-8)

Kozák István: Legutóbb Nyíregyházán egy ki-ki meccset (66:63) játszottunk ez ellen az ellenféllel. Most, bár sok könnyű dobást hibáztunk, a védekezésünk jól működött. A 4 negyedből egyben nem kaptunk kosarat, egy másikban pedig csak egyet. Külön öröm, hogy minden pályára lépő játékosunk dobott pontot. Két mérkőzést játszottunk le (15 játékossal, 3-at változtatva) gyakorlatilag hullámvölgy nélkül. Mindenki hozzá tudott tenni a csapat teljesítményéhez. A védekezésünk kezd egyre jobb lenni, a lejátszott 8 negyedből 3-ban nem kaptunk kosarat, 1-ben pedig csak egyet (azaz kis túlzással a lejátszott 8 negyed felében nem kaptunk kosarat). Támadásban egyre jobban látszik az összjáték, egymás keresése, pontos megpasszolása. Nekem úgy tűnik, hogy labdával is egyre stabilabbak vagyunk, és egy az egyben is bátran, jókor és eredményesen támadunk. Gratulálok a lányoknak!