Vitelki Zoltán: “csak saját magunkban bízhatunk”

A DVSC labdarúgócsapata az újonc Kaposvári Rákóczi FC ellen folytatja szereplését az NB I-es küzdelemsorozatban péntek este.

0

20200215_dvsc_mezokovesd_3_custom_-300x200 Vitelki Zoltán: "csak saját magunkban bízhatunk"Fotó: Derencsényi István

Nagyerdei Stadionban 20 órakor kezdődő összecsapáson azt a somogyi alakulatot látjuk vendégül, amely az idei kiírásban hat pontot szerzett ellenünk, ami különösen fájó. A DVSC vezetőedzője, Vitelki Zoltán elmondta, hazai pályán egyértelmű célja a csapatnak, hogy győzelemmel hálálja meg a drukkerek biztatását.

– Egy vereség után természetesen mindig rosszabbul érezem magam, de alapvetően előre tekintek. Mindig hiszem, hogy a hétvégén egy olyan mérkőzés következik, amely elindít minket fölfelé – kezdte a DVSC vezetőedzője, Vitelki Zoltán. – Sokat beszélgettünk a játékosokkal az elmúlt időszakban arról, hogy a Kaposvár hat pontot vett el a csapattól, ez persze benne van a fejekben. Az egész hetet arra építettük, hogy teljesen mindegy, ki az ellenfél, csak saját magunkban bízhatunk. A futballisták átérzik, hogy egy győzelem azon múlhat, hogyan döntenek egyes szituációkban. Szeretném megemlíteni, nagyon jólesett, hogy a szurkolóink elkísértek minket és ott voltak a Honvéd elleni találkozón. Óriási lökést ad számunkra a biztatásuk, és hogy a Nagyerdei Stadionba is visszatérhetnek. Hazai pályán egyértelmű célunk, hogy egy győzelemmel háláljuk meg nekik.