DEAC U23: Pápán maradtak a pontok

Huszonegy pontos, 93-72-es vereséget szenvedett a DEAC U23-as kosárlabdacsapata Pápán. Jesper Gustavsson és Léránt Gábor együttese a rosszul sikerült másodikat kivéve minden negyedben egyenrangú ellenfele tudott lenni a dunántúli alakulatnak, azonban ez kevésnek bizonyult a papírforma borításához.

0

321_hun2b_565-1536x1024-300x200 DEAC U23: Pápán maradtak a pontokFotó: deac.hu

Rémálomszerűen kezdődött a találkozó a mieink számára, az elsősorban Koma Dániel pontjaira alapozó hazaiak már az első két percben 10-2-es előnyhöz jutottak. Szerencsére gyorsan megrázták magukat a debreceni fiatalok, akik egy 12-2-es futással feleltek Kálmán László legénységének (12-14). Balázsi Soma duplája után a nyitónegyed végéhez közeledve néggyel is vezettünk (19-23), de az utolsó szó a vendéglátóké volt, akik Kiss Kornél kettesével fordítani tudtak a játékrész vége előtt (24-23).

Egészen a második etap közepéig derekasan tartották a tempót Csikai Andrásék, ekkor azonban elfogyott a szufla és megállt a tudomány 38-37-ről, egy 16-2-es futást produkálva a nagyszünetre alaposan elhúztak a pápaiak (54-39).

Csapatunk problémái a térfélcserével sem oldódtak meg, Erdei Márk büntetői után a huszonnegyedik percben beállt a mérkőzés addigi legnagyobb különbsége (66-43). A DEAC részéről Neuwirth Bence igyekezett leginkább felnőni a feladathoz, bedobónkat nehezen tudták hatástalanítani a vendéglátók védelmi egységei. A hátrány viszont még az ő kiváló teljesítményével is tetemes, tizenhat pontos volt az utolsó felvonás előtt (75-59).

A negyedik negyedben már hiába próbáltak közelebb férkőzni Asszú Ádámék, az idő is ellenük dolgozott, nyolc fős rotációjukkal pedig nem lehetett esélyük egy kiélezett végjátékot kicsikarni a remek erőkből álló pápaiakkal szemben. Az újabb vereség ellenére egy nagy pozitívum is akadt a mérkőzésen: Neuwirth Bence harminc pontja mindenképpen örömmel töltheti el a debreceni szurkolókat.

Conoil Motax Pápa KC – DEAC U23 93- 72 (24-23, 30-16, 20-20, 19-13)

DEAC U23: Sólyom 11, Neuwirth 30/6, Balázsi 9/3, Csikai 8/6, Fábián 3

Csere: Batbaatar 7/3, Asszú 4, Nemes

Vezetőedző: Jesper Gustavsson

Jesper Gustavsson: Nem játszottunk rosszul, igaz ez különösen Neuwirth Bencére, aki remek dobáskiválasztással jutott harminc pontig, és jól is védekezett. Sajnos még nem tudunk negyven percen keresztül elég agresszívak lenni ahhoz, hogy megnyerjük az ehhez hasonló mérkőzéseket.