
A spanyolországi La Coruña adott otthont a súlyemelők Európa-kupa versenyének. A magyar válogatott nagyszerű eredményt ért el, a tavalyi ezüst után, most aranyérmet akasztottak a Bojti Vilmos Marcell (85 kg), Urbán Ákos (85 kg), Kmegy Máté (94 kg) és a debreceni Kusai Kristóf (77 kg) összetételű csapat tagjainak nyakába.
Kristóf szakításban 8 kilóval megjavítva egyéni legjobbját, 120 kilogrammot teljesített, lökésben egyéni csúcsát beállítva 140-en fejezte be a versenyt. Megpróbálkozott a 145 kilóval, de megszédült, sikertelen gyakorlatot hajtott végre, de összetettben így is új egyéni csúcsot ért el.
A debreceni versenyző jövőre már a felnőttek között fog versenyezni, de elmondta, szeretne még az U23-ban sok szép eredményt elérni.
„Köszönöm volt sportiskolámnak az Irinyi János Szakgimnáziumnak, hogy lehetőséget biztosítottak számomra a magas színvonalú versenyzéshez, köszönöm tanáraimnak, hogy bíztak bennem” – mondott köszönetet Kusai Kristóf.




