Már az első mérkőzésen eldőlt a továbbjutás

Nem sok esélyt hagyott a Pannergy-MVLC-Miskolc a DVSE-nek a Benu Magyar Kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén.

0

45276220_1963700390364533_1775730597621137408_n-300x200 Már az első mérkőzésen eldőlt a továbbjutás

Fotó: Nagy Anita

Az összecsapás elején még tudta tartani a lépést a jóval esélyesebb miskolciakkal a hajdúsági együttes, Fekete Gergő emberelőnyös góljával még 1-1 volt az állás a negyed derekán. A borsodiak ezt követően igazolták jó hírüket, és szinte tökéletes védekezést bemutatva 5-1-es vezetésre tettek szert a nagyszünetig.

A fordulás után sem változott a játék képe, a nagyon belelendülő vendégek pedig átgázoltak az idő közben kissé hitehagyottá váló hajdúságiakon. Érezhetően megviselte a hét eleji betegségsorozat Miroslav Bajin együttesét, a megszokottnál jóval fásultabban mozogtak Kovács Gáborék. A debreceni pólósok azonban nem adták fel, és minden erejüket összeszedve megnyerték az utolsó negyedet. Az MVLC a továbbjutás kérdését ezzel gyakorlatilag lezárta, 7 gólos előnnyel várhatja a szombati visszavágót, mely az elődöntőbe jutás szempontjából várhatóan csak formalitás lesz.

MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

DEBRECENI VSE–PANNERGY-MISKOLCI VLC 5–12 (1–3, 0–2, 0–4, 4–3)

Debrecen, 150 néző. V: Füzesi Zs., Csizmadia Zs.

DEBRECEN: KÓSIK – Kovács Gábor 3, Durík, La Rosa, Macsi P., Vidovics, Dőry.

Csere: Fejős, Fekete 2, Smitula, Dienes, Zsilák, Melegh.

Edző: Miroszlav Bajin

MISKOLC: CSOMA – Lőrincz, Sztojanovics, BOWEN 4, BEDŐ 3, Vadovics 1, Banicsevics.

Csere: Nagy Á., Milicsics, MISICS 3, Hornyák, Szőke Sz., Vad Levente 1.

Edző: Sike József