A csapatoknak nem csak egymással, hanem a nagy széllel is meg kellett küzdeniük, ez némileg nehezítette a játékot. Jól kezdtük a találkozót, az 5. percben egy előreívelést követően Barna harcolt védőjével a labdáért, de átszállt felettük, Sármány viszont mélységből indulva megszerezte, tolt egyet rajta és okosan visszarúgta a hosszúba a játékszert. Remekül játszottak Szatmári Csaba tanítványai, de nem csak a támadásokban jeleskedtek, a védekezést is jól szervezték meg, a hazaiak minden próbálkozását meghiúsították. Uralták az első fél órát, utána viszont több hibát vétettek, amit kihasznált a Diósgyőr és egalizált. A második félidő már kiegyenlítettebb volt, de ebben a játékrészben is akadémistáink előtt adódtak lehetőségek, a borsodi kapu viszont érintetlen maradt. A 68. percben Bene, két védőt kicselezve vitte befelé a labdát, a büntetőterületen belül csak szabálytalanul tudták megállítani, a játékvezető habozás nélkül befújta a tizenegyest, amit Pintér higgadtan értékesített. Ez a találat a győzelmet is jelentette csapatunk számára, a játék összképét tekintve, teljesen megérdemelten gyűjtötték be a három pontot.
Szép volt srácok!
DVTK – DVSC-DLA: 1:2 (1:1)
DVSC-DLA: Kovács P., Szabó K., Lakatos, Kovács R. (Sárosi 46’), Pintér, Szabó Á., Gyönyörű (Albert 92’), Sármány (Sóss 90’), Barna (Szőlősi 70’), Bene, Tomola
Edző: Szatmári Csaba
Gólszerzők: Sármány 5’, Pintér 68’
Szatmári Csaba: Már a mérkőzés elején sikerült megszereznünk a vezetést, jól játszottunk, több felépített támadást vezettünk, jól szerveztük meg a védelmünket, ezt bizonyítja, a Diósgyőr fél óráig nem tudott eljutni a kapunkig, teljesen rendben volt a játékunk. Az utolsó negyedórában, érthetetlen módon, hibákat vétettünk, rossz megoldásokat választottunk, ezzel felhoztuk a DVTK-t, akiknek sikerült is kiegyenlíteniük. Szünetben rendeztük a sorokat, átbeszéltük, miben kell változtatnunk és a második játékrészben ismét jól futballoztunk. Több lehetőségünk volt, hogy újra nálunk legyen az előny, de kimaradtak a helyzetek, végül egy jogosan megítélt büntetőből szereztük meg a vezetést. A játékosok jól álltak a mérkőzéshez, az első félidő utolsó negyedórájának kivételével jó teljesítményt nyújtottak. Úgy gondolom, megérdemelten szereztük meg a három pontot. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.