Megállította a Haladást és tovább robog a bronzért a Lokomotív!

Nagyon fontos győzelmet aratott az elmúlt három mérkőzését megnyerő Haladás ellen a DVSC az OTP Banki Liga 29. fordulójában, így pontszámban beérte az Újpest csapatát a harmadik helyért vívott harcban. A győzelem egyrész nagyon fontos volt a bajnokság szempontjából, továbbá önbizalomnövelő sikerként is elkönyvelhető a keddi kupamérkőzés előtt.

0

image00001-Medium-300x200 Megállította a Haladást és tovább robog a bronzért a Lokomotív!

A kezdőcsapat nem tartalmazott nagy meglepetéseket, hiszen a kupamérkőzés után újra Nagy Sándor védte a debreceni kaput, a védelem közepén ezúttal a Szatmári-Pávkovics kettősnek adott lehetőséget Herczeg András. A balhátvéd poszton Barna, míg a középpályára Damásdi került be azok közül, akik az elmúlt mérkőzéseken kevesebb lehetőséget kaptak. Az ezúttal maródi Tőzsér helyett Bódi Ádám viselt a csapatkapitányi karszalagot.

A második percben majdnem meglepte ellenfelét a szombathelyi alakulat, Rui Pedro majd Bamgoe volt a labda útja, utóbbi fejese azonban célt tévesztett. Ezután mintha mindkét csapat egy kicsit visszaállt volna, ismerkedtek a felek egymással. Több technikai hiba is tarkította a mérkőzést, részben köszönhetően a csúszós talajnak. A 18 percben egy Damásdi, Haris összjáték után utóbbi lövését Király védte. Pár perccel később újra támadásban a hazai gárda, egy Barna beadás után Takács, majd Damásdi is próbálkozhatott, azonban a védőkben elakadt a labda, így odalett a helyzet. Tíz perccel a vége előtt aztán újabb Loki szabadrúgás következett, amelyet mesterien tekert középre Bódi, Szatmári pedig a kapuba fejelt (1-0). Az idei szezonban nagyon veszélyesek a pontrúgásaink, akár közvetlenül kapura lőve, vagy középre beadva, ezúttal is ebből tudtunk eredményesek lenni. A félidő vége felé még egy Szécsi lövés akadhatott volna be, azonban inkább egy védőben akadt el. Az első félidő óvatosabb játékot hozott, aztán a hazaiak magukhoz ragadták a kezdeményezést és több veszélyes helyzetet dolgoztak ki és nem meglepő módon ezúttal is egy pontrúgás után sikerült betalálni.

A második félidő első lehetősége a vendégek előtt adódott az 50. percben , egy bal oldali akció után Rui Pedro vette át nagyszerűen a bepasszolt labdát, majd lőtt, ám védőinkről lepattant a próbálkozás. Hét perccel később megint a hazai kapuja előtt alakul ki veszély, Jagodics beadását Rabusic fejelte rá 16 méterről, azonban Nagy Sándor magabiztosan fogta a fejest. Egy óra játék után kettős cserére szánta el magát Herczeg András, Takácsot Zsóri, míg Jovanovicot Csősz váltotta. Talán még nem a cserének következtében, de rögtön helyzetbe került Szécsi egy Bódi passz után, kapura is fordult, azonban a lövését vetődve védte Király. Talán nem nevezhető elképesztő nyomásnak, amit produkáltunk, de a 64. percben góllá érett: Bódi mentett meg egy labdát és adott középre, Haris pedig el is vállalt egy lövést mintegy 20 méterről, azonban lövését Daushvili kézzel igyekezett hárítani, így jogosan járt a büntető! Bódi nagyon higgadtan értékesítette a tizenegyest, a jó irányba vetődő Királynak esélyes sem volt hárítani (2-0). Nem állt le a csapat a gól után, Szatmári ívelte nagyszerűen Csősz elé, aki a jobb oldalon iramodott meg, sikeres csele után Szécsihez passzolt, akinek a lövésébe belevetődtek, így szöglet lett az akció vége. Életjeleket adott magáról a Haladás, Habova kapott jó indítást a jobb oldalon, beadása Ofosunt találta meg, akinek közeli lövését bravúrral hárította a jól helyezkedő Nagy Sándor. A 76. percben kissé váratlanul, de szépít a Haladás, egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Ivanov lőtt mintegy 22-23 méterről, Nagy Sándor kissé ütemet tévesztett és a hálóba pattant róla a labda (2-1). Érezhetően felbátorodott a vendégcsapat, bal oldalon próbálkoztak a vendégek a 79. percben, Ofosun futotta meg emberét, majd ballal lőtt, ám a kapufát találta el. Hét perccel a vége előtt egy rossz felszabadítást Bódi kaparintott meg, majd lőtt is 20 méterről, azonban pont középre tartott, így Király magához ölelte a játékszert. Az utolsó percekben becsülettel igyekezett a bent maradásért küzdő szombathelyi alakulat, többször veszélyesen pattogott a kapunk előterében a labda, ám mindig volt ott egy hazai védő, aki menteni tudott, így nagy gólhelyzetbe nem kerültek a vendégek.

Az első és a második félidőben is sikerült gól elérni, ekkor úgy tűnt eldőlt a találkozó, hiszen a második gól után is akadtak hazai helyzetek. Egy számunkra peches gól után azonban felbátorodott az első osztályú tagságáért jól küzdő Haladás, azonban mindig volt egy-egy játékos, aki kisegítette a védelmet, így egy kapufán kívül veszélyes helyzetet nem tudtak kialakítani a zöld-fehérek. A mérkőzés végét taktikusan hozta le a csapat, így tovább javította eddig sem kifogásolható hazai mérlegét. Jövő hét kedden egy nagyon nagy erőpróba elé lesz állítva a csapat, hiszen a bajnoki cím védője, a Mol-Vidi érkezik a Nagyerdei Stadionba a Magyar Kupa elődöntőjének második mérkőzésére. A cél a továbbjutás, remélhetőleg minél többen gondolják úgy, hogy érdemes kilátogatni a találkozóra.

OTP Bank Liga, 29. forduló
DVSC-Szombathelyi Haladás 2–0 (1-0)
Nagyerdei Stadion, 3600 néző. Vezette: Bogár (Albert, Farkas)
DVSC: Nagy S. – Bényei, Szatmári, Pávkovics, Barna – Damásdi, Jovanovic (Csősz, 61.), Haris, Bódi – Takács (Zsóri, 62.), Szécsi (Varga K., 77.)
Haladás: Király – Habovda, Jagodics, Németh Milán, Mohl – Dausvili – Bambgoye (Gaál, 73.), Rui Pedro, Golodiuk (Reagy, 57.), Ivanov – Rabusic (Priskin, 58.)
Gól: 1-0 Szatmári (35.), 2-0 Bódi (64.), 2-1 Galin (76.)
Sárga lap: Jovanovic (45.), Dausvili (64.)