
Taktikai repertoár színesítése
Nagyon örültem annak, hogy tovább folytathatom a munkát a csapattal, két év után is megvan a közös hang, közös gondolat, ami mindig is jellemezte az együttműködésünket. Úgy gondolom, ez a korosztály nagyon jó szellemiségű játékosokból áll, jó velük dolgozni. A keretben történt változás nyáron, voltak távozók, öt játékos érkezett. A jó közösségi szellemet bizonyítja, hogy mind az öten gördülékenyen be tudtak illeszkedni a csapatba. Abban a mederben folytattuk a munkát nyáron, amit az akadémiai képzési terv erre a korosztályra megfogalmaz. Az egyéni karakterek, a fejlődés komplexebbé tétele volt a cél, illetve a taktikai repertoár színesítése. Nagy hangsúlyt fektettünk a posztok szerinti egyéni képzésre, illetve a különböző játékrendszerek elsajátítására. Azt szerettük volna elérni, hogy egyre tudatosabban próbáljanak megoldani egy-egy játékszituációt. A játékosok nagyon jó alanyok, befogadóak, jó mentalitásúak, csak dicsérni tudom a hozzáállásukat, akaratukat. Nyilván volt, mikor nem ment minden gördülékenyen, de ez elenyésző számban fordult csak elő. Már harmadik éve legjobb tudásuk szerint próbálják megvalósítani, amit kérünk tőlük. Magukénak érzik a hitvallásomat, miszerint a mérkőzések eredményességét a hétközi edzéseken kell megalapozni. Egyénileg soha nem azt kell nézni, ki hol tart éppen, hanem azt, hová fejlődhet. Fontos, hogy a gyerekek is megértsék, a jövőben is tudniuk kell gondolkozni.
Látszódott a tudatosság a játékban
A bajnoki mérkőzéseken nagy akarattal, jó mentalitással játszottak a fiúk, ezt bizonyítja, többször hátrányból nem csak döntetlent tudtunk elérni, hanem fordítottunk is. Nagyon jó elegyet alkotnak a srácok, egymást segítve, egymásért tudnak küzdeni. Utánpótlás csapatról beszélünk, de azt ki kell mondani, nyerni mindenki szeret, kell is a sikerélmény. Minden mérkőzésen kezdeményezően léptünk fel, egy csapat ellen sem húztuk be a kéziféket, előre próbáltunk meg játszani, irányítani a játékot. A futball néha nem igazságos, voltak olyan meccseink, melyeken közelebb álltunk a győzelemhez, mint ellenfelünk, de pontokat vesztettünk, viszont a hozzáállással nem volt probléma. Voltak kiemelkedően jó meccseink, mint például a Honvéd, Videoton, DVTK, Vasas elleni, melyeken jól látszódott a tudatosság a játékban. Szerettük volna dobogón zárni az őszi szezont, de két utolsó hazai mérkőzésünk nem a terveink szerint alakult, úgy gondolom, ezt tavasszal elérhetjük. Abban mindenképp előre kell még lépnünk, hogy az úgynevezett bunkerfocit játszó csapatok ellen is hatékonyak tudjunk lenni.
Van még hová fejlődni
Az elmúlt időszakkal elégedett vagyok, srácok amit kértünk tőlük, az edzéseken megvalósították, jó százalékban magukévá tették. Minden mérkőzésen látszott, mit akarunk játszani, a csapatnak kialakult egy stílusa, amit mindig megpróbáltunk érvényre juttatni. Csapattaktikában nagyot léptünk előre, de van még hová fejlődni. Minden utánpótlásban dolgozó szakember számára nagy öröm, ha tanítványát meghívják a válogatottba. Tavasszal hat játékosunk vett részt egy kiválasztón, ketten, Kokovai Csongor és Vaskó Aurél a szűkítés után is a keretben maradtak. Fehéroroszországban két mérkőzésen is pályára léphettek a nemzeti csapatban. Ez felelősséggel is jár, mert megugrottak egy szintet, amit tartaniuk is kell. Mindkettőjükre nagyon büszkék a csapattársaik, ez egy plusz motiváció is számukra, tudatosítanunk kell bennük, hogy a válogatottba bekerülni minden korosztályban rangot jelent. Még nem álltunk le, jövő héten is zajlanak az edzések, az évet majd az akadémiai záróünnepséggel fejezzük be. Már hagyomány, hogy a szakmai stáb minden év végén elbeszélget egyenként a játékosokkal, a fiúk és mi is értékeljük a teljesítményüket, de nem csak egyénileg, hanem csapatszinten is. A szabadság két részre lesz osztva, egy passzív pihenőre, de a másik részben már minimális, terv szerinti fizikai munkát fognak végezni. Január 13-án kezdjük a téli felkészülést, terveink szerint, minden hetet edzőmérkőzéssel fogunk zárni, hazai és külföldi csapatokkal fogunk játszani. Szeretném megköszönni kollégáim, Kerti Levente, Dobó Viktor, Balogh János, Gulácsi Bence és Tóth Ferenc munkáját.
Szeretnék mindenkinek kellemes ünnepeket és boldog újévet kívánni!
A DVSC-DLA U15-ös csapatának őszi mérlege:
15 mérkőzés, 7 győzelem, 5 döntetlen, 3 vereség, 27 rúgott, 14 kapott gól, 26 pont, hatodik hely
A csapat legeredményesebb játékosa, Szakács Levente
Korosztályos együttesünk, Kokovai Csongor és Vaskó Aurél személyében két játékost adott a válogatottnak.
Szép volt srácok!




