
2018 július első napján a Magyarország-Brazília nyitómeccsel rajtolt el a junior női kézilabda világbajnokság Debrecenben a Főnix Csarnokban. Az U20-as korosztályt illetően hazánk két vb ezüsttel és egy bronzéremmel büszkélkedhetett, a cél pedig ezúttal a legfényesebb érem megszerzése volt. Azt talán lányaink sem gondolták, hogy a Cívisvárosban minden meccsen elképesztő szurkolás közepette lépnek majd pályára, amely nem teherként, hanem dupla motivációként hatott a magyar fiatalokra.
Golovin Vlagyimir együttese az ,,A” csoportban minden meccsét megnyerte, így százszázalékos mutatóval várhatta a folytatást. A nyolcaddöntőben a mieink kiütötték Szlovéniát, az elődöntőbe jutásért pedig Románia sem tudta megállítani Tóvizi Petráékat (31-26). A legjobb négy között Dél-Korea ellen is maximális volt a koncentráció (30-25), mellyel eldőlt, hogy a csoportban már egyszer legyőzött Norvégia következik a vb címért. Telt ház előtt, varázslatos hangulatban kezdődött el az aranycsata, és hiába a kétgólos skandináv vezetés a szünetben, a második félidőben hengereltek a magyar lányok (28-22) és a végső sípszó pillanatában szinte felrobbant a Főnix Csarnok!




