Fotó: Papp Attila/DEAC
Fontos, ám pokolian nehéz rangadó várt a DEAC NB II-es női röplabdacsapatára szombaton a fővárosban, a mieink ugyanis azzal a tudattal léptek pályára a Kispest otthonában, hogy vereség esetén a matematikai esélyeik is elszállnak a felsőházba jutásra. Ismerős arcok találkoztak a pályán, a két csapat ugyanis néhány héttel korábban már Debrecenben is megmérkőzött egymással, akkor izgalmas és fordulatos mérkőzésen végül a kispestiek ünnepelhettek. Az egyetemisták helyzetét ezúttal nehezítette, hogy Kuszkó Zsolt vezetőedző nem számíthatott a csapat egyik legjobbjára, Ratkos Petrára. A sérüléssel bajlódó klasszis lehajtott fejjel foglalt helyet a bordásfalhoz tolt egyik tornapadon, a ponttermelés helyett ezúttal mindössze az élő közvetítés eredménykövetőjének üzemeltetésében segédkezhetett.
Abban pedig ezen a napon sajnos nem volt sok köszönet, Tóth Kitti remek nyitására négy hazai válasz érkezett, innentől pedig nem is engedte ki kezéből a vezetést riválisunk. A hatékonyság és a lendület is hiányzott a debreceni játékból, a házigazda lendületét pedig Kuszkó Zsolt időkérése sem törte meg, a játszma derekán már tíz ponttal is vezetett a Kispest. Az utolsó öt labdamenetet ráadásul egyaránt a fővárosiak nyerték, akik így 25:9-re húzták be a szettet.
A második felvonás nyitánya alapján bizakodhattunk, de hiába vezettünk 3:1-re, sorozatban hét ponttal feleltek a kispestiek, akik ismét hamar magukhoz ragadták az irányítást. A mieink nem hagyták magukat, 9:6-nál három pont volt a különbség, ám ennél közelebb sajnos nem sikerült zárkóznunk, a fontos pillanatokban rendre hibáztak a debreceni hölgyek. Az egyetlen nyitott kérdés az volt, hogy ezúttal is meglesz-e a tízpontos különbség, és sajnos erre is igenlő választ kaptunk, 25:14-es eredménnyel zárult a játszma.
Az utolsó szettet is jobban kezdtük, 5:1-re is vezetett a DEAC, amely azonban a folytatásban fizikálisan és lélekben is széthullott, elfáradt, miközben a Kispest magabiztosan, hibáinkat könyörtelenül kihasználva röplabdázott. Takács Gergely időkérését sorozatban öt hazai pont követte, innen pedig már nem volt visszaút, tízpontos különbséggel a harmadik játszmát is megnyerte a Kispest. Rangadó helyett könnyed fővárosi siker lett a vége, amellyel sajnos eldőlt, hogy a DEAC nem juthat be az NB II felsőházi rájátszásába.
Női röplabda NB II, 17. forduló
Kispest SE – DEAC 3:0 (9, 14, 15)
DEAC: Schwegler, Bancsi (liberók), Mayer, Péteri, Árvai, Mátyus, Hajdu, Tóth K., Gáspár, Gosztola, Szabó Cs., Tóth V., Borók, Vass V.
Vezetőedző: Kuszkó Zsolt
P.G.




