
Fotó: DEAC
A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola felnőtt labdarúgócsapata szombaton 16 órától a Kabai Meteorit ellen folytatja a megyei első osztályú bajnokságot. Selyem Nándor együttese az eddigiekkel ellentétben nem az Oláh Gábor utcai pályák egyikén, hanem a Debrecen-Pallagon található Bestrong Sportkomplexumban fogadja az ellenfelet.
A tavaszi nyitány egyik gárda számára sem sikerült túlzottan jól. A sportiskolások a kis DEAC elleni városi derbin hiába vezettek már két góllal, végül egy utolsó percekben kapott találattal kikaptak 4–3-ra, míg a Kaba hazai pályán szintén a hajrában kapott gólt a DASE csapatától, így az a mérkőzés 1–1-es döntetlennel zárult.
A DSI jelenleg a 12. helyen állnak a tabellán, a cukorgyáriak pedig a 3. pozíciót foglalják el. A csapatok utoljára augusztus végén mérték össze tudásukat, és mivel a debreceniek kerete nem volt teljes, a Kaba simán behúzta a meccset. Ezúttal bizonyára sokkal szorosabb lesz a csata, de amennyiben a Sportiskola pontot vagy pontokat szeretne szerezni, a játékosoknak maximálisan az adott feladatra kell koncentrálni, mert egy-egy apró hibát is könnyen megbüntetnek a kabai támadók.
A hétvégi mérkőzés előtt Selyem Nándor, a Sportiskola vezetőedzője nyilatkozott:
„Hazai pályán mindenképp szeretnénk javítani. Ősszel legalább hat játékosunk hiányzott, és végül fájó vereséget szenvedtünk. Ezúttal sokkal összeszedettebben kell játszanunk, mert a kabai keretet kiváló játékosok alkotják, akiket most sem lesz egyszerű semlegesíteni. Ennek ellenére bízunk a sikerben, reméljük sikerrel vesszük a következő akadályt.”
Labdarúgó Megye I., 17. forduló
DSC-SI – Kabai Meteorit SE
2022.02.26. 16:00 Debrecen-Pallag, Bestrong Sportkomplexum
T.H.




