Szűcs Valdó: „jól halad a felépülésem, májusban visszatérek”

A Debreceni Sportcentrum-Sportiskola gátfutója sérüléséről, rehabilitációról, mentális és fizikai állapotáról és visszatéréséről is beszélt honlapunknak.

0

debre20210804029-e1628050145870-1024x576-300x183 Szűcs Valdó: „jól halad a felépülésem, májusban visszatérek”Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI

Szűcs Valdó leigazolását tavaly októberben jelentette be a DSC-SI, az olimpikon gátfutó Debrecenben kifogástalan körülmények között, az elismert szaktekintélynek számító Suba László vezetésével készülhet a megmérettetésekre. A fedett pályás szezon nagyszerűen indult a 26 éves atléta számára, aki rendkívül erős mezőnyben 7.73-at futott 60 méter gáton az Egyesült Államokban, ám február 14-én, a franciaországi Val-de-Reuil-ben megrendezett viadalon egy „visszalőtt” rajtot követően megsérült.

„Alaposan utánajártam a dolognak, szerencsére nem komoly a probléma, ám annál kellemetlenebb – számolt be állapotáról a Debreceni Sportéletnek Szűcs Valdó. – A mély hátizmomtól a jobb térdemig volt egy gyulladás a testemben, az egyik izomrost be is szakadt, mindezt pedig fogciszta okozta. Az orvosok a gitárhúrhoz hasonlították a rostokat, ami pattanásig feszülhet, rosszabb esetben szakad is, s akár a szívizmomra is rámehetett volna a gyulladás. Kockáztatni tehát nagy hiba lenne, jelenleg könnyített edzésmunkát végzek, a fedett pályás világbajnokságot pedig elengedtem, immár a szabadtéri szezonra készülünk. Mivel a többiek márciusban még versenyeznek, én pedig már remélhetőleg százszázalékos állapotban végezhetem majd az edzéseket, talán néhány hét előnyöm is lesz a riválisokkal szemben.”

Szűcs Valdó elárulta, a nehézségek ellenére igyekszik mindig a jóra koncentrálni, így lelkileg nem viselték meg a történtek.

„Nyilván sosem esik jól, ha sérülés miatt kell versenyeket kihagynia az embernek, de a legfontosabb, hogy a szabadtéri szezonra jó formába lendüljek. Az elvégzett munka sosem vész kárba, márpedig az elmúlt három és fél hónapban rengeteget dolgoztam annak érdekében, hogy sikeresen szerepelhessek majd a nemzetközi megmérettetéseken. Lelkileg és mentálisan jól vagyok, néhány napja újra edzésbe álltam, s alig várom, hogy teljes értékű munkát végezhessek. Semmit sem szabad erőltetni, sem siettetni, az orvosok és az edzőim tanácsaira hallgatva lépésről lépésre haladok. Jól halad a felépülésem, májusban visszatérek, talán erősebben, mint valaha” – zárta gondolatait a debreceni gátfutó.

P.G.