Úszás: Újabb debreceni érmek az OB-n

A Duna Arénában zajló Úszó Országos Bajnokságon Senánszky Petra és Holoda Péter újra dobogóra állhatott.

0

4444-300x200 Úszás: Újabb debreceni érmek az OB-nFotó: Derencsényi István

Az első döntős napon szerzett ezüst (Senánszky Petra 50 gyors) -és bronz (4×100-as mix gyorsváltó) után újabb medálokat gyűjtöttek be a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola úszói a fővárosi OB-n. A csütörtöki versenynapon Holoda Péter 23.96-os idővel harmadik helyen végzett 50 pillangón a győri Szabó Szebasztián és Milák Kristóf mögött. Újabb döntőben volt érdekelt a DSC-SI egyik legnagyobb tehetsége Zombori-Szalontai Ferenc, aki végül 200 vegyesen a hetedik helyen csapott célba (2:07.74). A hölgyeknél is volt kiért izgulnunk, a 400 gyors fináléjában Gál Kincső végül az ötödik legjobb idővel zárt (4:19.13).

Pénteken Holoda Péter a 100 gyors döntőjében is vízbe ugrott, az újabb érem csak tizenegy századon múlt (49.19). Ugyanebben a számban a nőknél Senánszky Petra -az 50 gyorshoz hasonlóan- Gyurinovics Fanni (Vasas SC) mögött remek úszással ezüstéremig jutott (55.68).

És még nem volt vége! A 100 mell után 200-on is a legjobbak közé verekedte be magát az előfutamok során Zombori-Szalontai Ferenc, a cívisvárosi fiatalembert újabb dicséret illeti, hiszen a hatodik helyen végzett 2:21.21-es idővel.