
Fotó: MKSZ
Bár a vártnál nehezebb módon, de a Debrecenben rendezett Török Bódog női kézilabda Magyar Kupában összejött az FTC–Győri ETO álomdöntő, amelyre vasárnap 17.45-ös kezdettel került sor.
A MK történelme során eddig a két zöld-fehér csapat nyolc alkalommal csatázhatott egymás ellen az aranyért, hétszer a Győr diadalmaskodott, egyszer pedig a Ferencváros. Míg az Elek Gábor vezette fővárosiak a Siófok ellen egy idegőrlő büntetőpárbaj után hozták csak a kötelezőjüket, addig az Ambros Martin irányította győriek a Dunaújváros elleni sima sikerrel jutottak a fináléig. Noha a felek legutóbbi, áprilisi csatáját a Fradi nyerte, ezúttal az esélyek a címvédő ETO mellett szóltak. A budapestiektől ezúttal Bíró, Kovacsics, Behnke és Stolle hiányzott, a kisalföldiek pedig Brattsetre és Deszpotovicsra nem számíthattak.
A mérkőzés elején Solberg védéseinek, valamint Ryu és Hansen góljának köszönhetően a Győr kétgólos előnyre tett szert, azonban a Fradi tartotta a lépést. Márton Gréta találatával a 12. percben ismét egálban (4–4) voltak a felek, de mikor a fővárosiak több kétperces kiállítást is kaptak, a kisalföldi alakulat három góllal meglépett (6–9). A 22. percben Elek Gábor időkérésre szánta el magát, amely után az FTC két gólra zárkózott. Ambros Martin megérezte a veszélyt, és szűk három perccel a szünet előtt ő is magához hívta a hölgyeket, akik a kéréseit nem tudták megvalósítani, mert a Ferencváros nem sokkal később Szöllősi-Zácsik bombájával a dudaszó pillanatában egyenlített.
A 12–12-es félidei állás tehát izgalmas, szoros folytatást vetített elő, a tízperces pihenő után pedig továbbra is a lehető legmagasabb fordulatszámon pörögtek a csapatok. Negyedórán át folyamatosan felváltva estek a gólok, ezalatt mindvégig a Fradi volt lépéselőnyben, a Győr pedig rendre egalizált. Janurik Kinga több bravúrjának, valamint Klujber és Malestein csodagóljainak köszönhetően a 48. percre először a meccsen kettővel állt jobban az FTC, így az egyre inkább elbizonytalanodó ETO-játékosok egy időkérés mellett beszélték át a taktikát. Mivel ezután Emily Bölk volt eredményes, a fővárosiak már hárommal is vezettek, de a válasz folyamatosan érkezett a másik oldalról. Ambros Martin hiába kért újabb időt, a győri próbálkozások sokszor nem találtak utat a parádésan védő Janurik kapujába. Három és fél perccel a rendes játékidő vége előtt a Fradi már néggyel ment, és bár a kisalföldiek egy gólra is zárkózhattak volna, a lehetőséget elszalasztották. A 40%-kal védő Janurik, valamint a 9 gólig jutó Malestein sokat tett arról, hogy a fővárosiak letaszítsák a címvédőt a trónról, amely sikerült is számukra, hiszen 26–22-re nyertek.
Egy kupadöntőben bármi előfordulhat, ez a mérkőzés pedig különösen megmutatta, hogy tényleg. Csúcskézilabda volt ez a javából, akik jegyet váltottak a mérkőzésre, bizonyára egy percre sem bánták meg. Míg a győrieket mérhetetlenül nagy csalódottság kerülgette, addig a fradisták életük egyik legnagyobb pillanatát élték át az érmek átadásakor.
Török Bódog női kézilabda Magyar Kupa, döntő
FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 26–22 (12–12)
FTC: Janurik (Suba) – Edwige, Szucsánszki, Csiszár-Szekeres, Kisfaludy, Kovács A. 1, Bölk 4, Márton G. 3, Malestein 9(2), Simon P. 3, Klujber 6(1), Szöllősi-Zácsik 3, Grbic
Vezetőedző: Elek Gábor
Győr: Solberg (Leynaud, Glauser) – Blohm 2, Schatzl, Hansen 3(1), Ryu 5, Oftedal, Kristiansen 6, Lukács 1, Fodor 1, Nze-Minko 2, Háfra, Faluvégi 1, Pintea 1
Vezetőedző: Ambros Martin
T.H.




