Fotó: kosarlabdaakademia.deac.hu
Akadémistáink egyértelmű favorithoz meltán igyekeztek minél korábban dűlőre vinni a sereghajtó elleni ütközetet, energikus rajtjuknak, kemény védekezésüknek és pontos távoli dobásaiknak köszönhetően már a nyitónegyed közepén kétszámjegyű különbség szerepelt az eredményjelzőn. A hazaiak a felvonás hajrájában egy 10-4-es futással ugyan életjelet adtak magukról, de Magyari Kristóf triplája révén a szünetre visszaállt a tíz feletti differencia (15-26).
A mieink a folytatásban tovább fokozták a tempót, amit a szabolcsiak egyre kevésbé tudtak tartani, az idő előre haladtával arányosan nőtt a felek közötti távolság, mely a félidő derekára a húszat, a nagyszünetre pedig a harmincat is meghaladta – az érdemi kérdések gyakorlatilag ekkorra el is dőltek (25-56).
A fordulás után látványosan visszavettek a cívisvárosiak, azonban takaréklángon égve is jól gazdálkodtak magabiztos előnyükkel, hiszen a nyíregyháziak mindössze egyetlen egységgel kerültek közelebb a fehér-fekete ifjakhoz a korábbiakhoz képest kosárszegény harmadik etap során (40-70).
A negyedik negyedben újfent az első félidei arcukat mutatták fiataljaink, akik az utolsó tíz percben mindent megtettek a bűvös százas átlépéséért. Erőfeszítéseiket végül siker koronázta, köszönhetően Hibján Máté duplájának. Az Ivanovic-Mandics legénység tehát meglehetősen sima, ötven pontos sikerrel nyugtázta az évnyitó ütközetet, amivel megszilárdította helyét a tabella harmadik fokán.
Nyíregyháza Blue Sharks U20 – DEAC Kosárlabda Akadémia U20: 51-101 (15-26, 10-30, 15-14, 11-31)
DEAC KA: Ságodi 19/9, Hőgye 5/3, Várszegi 11/3, Magyari 5/3, Czermann 4
Cserék: Hibján 16/6, Hegedüs 12/6, Varga S. 4, Turán 8/6, Bankó 9, Tóth L. 8, Fekete
Vezetőedző: Darko Ivanovic




