A világkupa zárónapján a dobogó második fokára léphetett Lipők Larion

Az Olaszországban zajló uszonyosúszó világkupa zárónapján is született debreceni érem.

0

432889043_954618043335189_1402176069661020469_n-300x156 A világkupa zárónapján a dobogó második fokára léphetett Lipők LarionVasárnap utoljára ugrottak medencébe a Debreceni Búvárklub kiválóságai a lignanoi világkupán, ugyanis zárónapjához érkezett a viadal. A nemzetközi versenyen már két érmet begyűjtött a fiatal cívisvárosi különítmény, ám a hét utolsó napján újabb medállal gazdagodtak. Lipők Larion a szombati bronz után fényesebb érmet vehetett át, mégpedig ezüstöt, ugyanis 16,22-es idővel második lett 50 felszíni gyorson. Kókai Dávid tanítványa csak nyolc századdal maradt el az érvényben lévő magyar rekordtól. Suba Sára ugyan ebben a versenyszámban 18,63-nél állította meg az órát és zárt az 5. helyen.

A Lipők Larion, Suba Sára, Mészáros Ákos, Balogh Lea alkotta 4×100-as mixváltó az 5. helyet szerezte meg. A juniorok között Váradi Zalán egyéni rekordján 15 másodpercet javítva, 400 méteres búvárúszásban a hatodik legjobb idővel csapott célba.

Az összesített ranglistán a Debreceni Búvárklub a 131 klubból a 12. helyen zárta a világkupa 2. fordulóját.