Asztalos és Spitzmüller gólfesztivált rendeztek

Nagyarányú győzelemmel zárta a hétvégi fordulót a Sportiskola U17-es csapata.

0

40065055_451598135340578_4347461082076413952_n-1-300x200 Asztalos és Spitzmüller gólfesztivált rendeztek

Már az első percben látszott a két csapat közti különbség, Jankovics Sándor tanítványai rákényszerítették akaratukat ellenfelükre, beszorították a Nyírbátort kapuja elé. Csak idő kérdése volt, mikor születik meg az első gól, erre a 9. percig kellett várni, Spitzmüller megszerezte a vezetést, mire a játékvezető lefújta a félidőt, már hat találatnál tartott csapatunk. A játékrész feléig még tartották magukat a vendégek, de ez csak a 4. gólig tartott, a lelkesedés onnantól alább hagyott. Fel nem adták, becsülettel küzdöttek, a további debreceni találatokat viszont nem tudták megakadályozni, szünet után még ötször vették be a vendégek kapuját a srácok. Asztalos és Spitzmüller gólpárbaja döntetlenre végződött, mindketten 4-4 alkalommal voltak eredményesek.

Szép volt srácok.

DSC-SI – Nyírbátor: 11:0 (6:0)

DSC-SI: László, Arday (Udvarhelyi46’), Asztalos (Bacsa 68’), Burai, Nagy D., Spitzmüller (Kelemen 68’), Zubora, Nemes (Nagy I. 64’), Varga (Már 46’), Nánási (Kabai 46’)

Edző: Jankovics Sándor

Gólszerzők: Spitzmüller 9’, 15’, 53’, 56’, Nagy D. 34’, 88’, Asztalos 41’, 45’, 51’, 62’, Varga 42’

Jankovics Sándor: Jól kezdtük a mérkőzést, feltoltuk a védekezésünket, megpróbáltunk már ellenfelünk térfelén labdát szerezni, már negyedóra után kétgólos előnyre tettünk szert. Úgy éreztem, mintha belealudtunk volna a mérkőzésbe a biztos vezetés tudatában, a befejezéseknél nem koncentráltunk eléggé, de tovább tudtuk növelni előnyünket. Szünet után több helyen változtattam, akkor kicsit akadozott a gépezet, de a rutinosabb játékosok élni tudtak a lehetőségeikkel. Gondolván, a jövő heti, Tarpa elleni találkozóra, a meghatározó játékosokat pihentettem, helyettük fiatalabbakat küldtem pályára. Győzelmünk egy percig nem volt kétséges, akár nagyobb arányú is lehetett volna, ha jobban sáfárkodunk helyzeteinkkel. Gratulálok a játékosoknak az eredményes játékhoz. Dolgozunk tovább, a következő fordulóban nehéz mérkőzés vár ránk, de Tarpáról is szeretnénk elhozni a pontokat, hogy stabilizáljuk második helyünket.