Atlétika: 13 érem, 5. hely a csapatbajnokságon

Hétvégén került megrendezésre Székesfehérvárott a Magyarország Atlétikai Csapatbajnokság Döntője, amely eseményen Debrecen is képviseltette magát.

0

koroknai-300x200 Atlétika: 13 érem, 5. hely a csapatbajnokságonFotó: Schäffer Tamás

A Bregyó közi Regionális Atlétikai Központban az ország minden részéből 31 csapat számos atlétája gyűlt össze, hogy a különböző versenyszámok teljesítése után eldöntsék, mely egyesület a legjobb a 2020-ben. Ahogy már a korábbi években megszokhattuk, a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola csapata idén is a nyíregyházi atlétákkal kiegészülve vett részt a megmérettetésen. A kétnapos versenyen 13 számban végeztek dobogós helyen a vegyes összetételű csapat tagjai.

A hosszú sérüléséből felépült Koroknai Máté kiváló formában volt az idei szezonban, sorra érte el a jobbnál jobb eredményeket. Nem volt ez másképp Fehérváron sem, 400 gáton elsőként haladt át a célvonalon, ráadásul megjavította egyéni csúcsát, ismét 50 másodpercen belülre került. A gyaloglók 5000 méteres számában Helebrandt Máté érte el a legjobb időt, aki szintén az aranyérmet vehette át. Lendvai András 3000 akadályon idei legjobb idejét teljesítve a dobogó 3. fokára állhatott fel. Dobószámokban sem maradtunk medálok nélkül, súlylökésben Tóth Balázs, diszkoszvetésben Szikszai Róbert a második legfényesebb érmet gyűjtötte be.

Az éremtermelésből a hölgyes sem akartak kimaradni, kiváló gátasunk, a nemrég fantasztikus országos csúcsot futó Kozák Luca kétszer is felállhatott a dobogó legmagasabb fokára, miután 100 síkon és 100 gáton nem talált legyőzőre. Utóbbi távon Kerekes Gréta második helyen ért célba. Szilágyi Réka is kiválóan teljesített, 62.45 méterre repítve a gerelyt, mely új egyéni rekord, ezzel megnyerte ezt a dobószámot. A rúdugró Klekner Hanga és a diszkoszvető Kerekes Dóra szintén csapatunk aranyérmeit gazdagította. Félmaratonon Kácser Zita bronzérmet jelentő helyen teljesítette a távot, míg a 4×100-as váltónk a második helyen ért célba.

Bár nem szerzett érmet, de mindenképp meg kell említeni a juniorkorú K. Szabó Gabriellát, aki a felnőtt mezőnyben, 800 méteren tovább javítva egyéni csúcsát, negyedikként futott át a célvonalon.

A kétnapos versenyt a DSC-SI-NYSC csapata az 5. helyen zárta, 277 ponttal.