Atlétika: Hodossy tarja jó formáját

Hétvégén kerül megrendezésre a 36. Honvéd Kupa Nemzetközi Atlétikai Verseny, melyen a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola atlétái is szép számmal álltak rajthoz.

0

108684721_1605245129651989_5276444388245320718_n-300x193 Atlétika: Hodossy tarja jó formájátFotó: Égerházi Péter

Mondhatni, igazából ezen a hétvégén kezdődött a hazai atlétikai szabadtéri szezon, hiszen több pályán is zajlottak egy időben a küzdelmek. Debreceni szempontból az Iharos-sportelepen rendezett kétnapos nemzetközi versenyen voltunk érdekeltek. Atlétáink már a nyitónapon szép eredményeket értek el, sorra javították meg egyéni rekordjaikat.

Fiatal magasugrónk, Hodossy Takács Sámuel másfél hete a debreceni háziversenyen jelezte, kiváló formában van, ezt elért eredménye is bizonyította. Hatalmas egyéni csúccsal, 216 centivel nyerte meg a versenyt. Perényi Gabriella junior korú tanítványa szombaton a felnőttek között is bizonyított, átjutva a 214-es magasságon, a második helyen zárta a versenyt.

Szintén ezüstérmet nyert kiváló távfutónk, Kácser Zita, aki 1500 méteren haladt át másodikként a célvonalon, idei legjobb időeredményét elérve.

A junior korosztályban sem maradtunk érem nélkül, Kiszel Zsófia a 400 gát döntője után állhatott fel a dobogó második fokára.