Az erdélyi túra első állomása sikeresen teljesítve

0

20190916_Deac-Gyergyo_DI-7-300x200 Az erdélyi túra első állomása sikeresen teljesítveFotó: deacjegkorong.hu

Az első percekben jobbára ismerkedett egymással a két vetélytárs. Az első kiállítást a hazaiak kapták, 02.41-nél Antal ült ki 2 percre testre ütésért. A fórt kivédekezte a GYHK, a legvégén Cooke fogta meg Berta perdítését. A 6. percben Mazzag került a büntetőpadra, Molnár Dávid azonban jól lépett ki egy lecsorgó koronggal, Góga elhúzta a kitörő vendégcsatár lábát, ő is megkapta a 2 percét. Az előnyben Novotny ugrott ki remekül, Cooke azonban a helyén volt. Alig több, mint fél perccel később Izacky-t kapusakadályozásban látták bűnösnek, szerintünk egyszerűen elbotlott a kapuvasban. A hátrányban Hetényi Zoli két méretes védéssel bizonyította kivételes tudását. 07.57-nél az előretörő Rutherfordot vágták fel, Ferenc-Csibi kiült, a debreceni létszámfölényben pedig mindkét hálóőrnek akadt védeni valója. Néhány percig szünetelt a kiállítások sorozata, majd 15.35-nél Kiss Phil kényszerült a büntetőpadra, mégis nekünk volt egy nagy helyzetünk emberhátrányban; Cooke fogta meg Novotny pöccintését. 17.28-nál egy kavarodás után Hetényi ráfeküdt a pakkra, Elekes azonban sípszó után hátulról benyúlva a hálóba húzta. A jégkorongban ilyesmi nem maradhat szó nélkül, Elekes mellé viszont érkeztek a segédcsapatok is, méretes tömegbunyó bontakozott ki. Végül hazai részről Elekes, Sára és Nagy Csaba, míg a mieinktől Mestyán, Sándor és Molnár Dávid kaptak 5+20 percet, Mestyán pedig még egy kisbüntetést is. A különbség az volt, hogy Cameron edző könnyedén pótolni tudta a kiesett 3 emberét, David Musial-nak mindössze 13 játékosa, azon belül 3 védője maradt. A látszat szerint a mieink jóval rosszabbul jöttek ki ebből a csetepatéból.

A 2. játékrészt Csergő kiállítása vezette be, majd Izacky lépett ki üresben, Cooke azonban újra csak hárított. 22.35-nél Rutherford csapott le egy blokkról levágódó korongra, tisztára játszotta magát, majd a rövid felsőbe csuklózta a pakkot! 25.14-nél Novotny kapott egy jó átadást Izacky-tól és pontosan lőtte a vas alá a korongot. 27.58-nál Valdix és Rutherford keveredett nézeteltérésbe, mindketten 2-2 perces kisbüntetést kaptak. 28.39-nél Vorobiev Rasulov-hoz passzolt, aki a kék vonalról tüzelt, a korong bepattant, szinte a semmiből szépített a Gyergyó. 29.47-nél a mieinktől Kozma ellen ítéltek 2+2 percet magas bot miatt, a hazaiak 4 perce volt az egyenlítésre. Az előnnyel azonban nem tudtak élni, Hetényi Zoli vezérletével kiválóan és önfeláldozóan hokiztak a mieink, kapott gól nélkül hozták le a hosszú emberhátrányt. A harmad hátralévő perceiben előbb Kuleshov, majd Vorobiev szólója maradt ki, végül Rutherford mindössze egy hajszállal késett le egy jó centerezésről.

A 3. harmad elején a kapusok parádéztak; előbb Cooke védte Novotny lövését, majd Hetényi Zoli tisztázott két nagyon nehéz helyzetet. 43.27-nél Andreas Valdix került a büntetőpadra, Cooke pedig újabb bravúrt mutatott be. 46.38-nál Lérántot tessékelték a büntetőpadra. Az előnyben erősen nyomtak a gyergyóiak, Hetényi azonban lehúzta a redőnyt az erdélyi támadók előtt. Abban a pillanatban, amikor Léránt visszatért a meccsbe, Kiss Phil ült ki játékkésleltetés címén. 51.19-nél Izacky adott egy nagy passzt Filbrandt-nak, ő a lendülettel érkező Rutherford elé tálalt, a kanadai támadó elmozdította Cooke-ot és az üres kapuba helyezte a korongot! 54.19-nél Rutherford egy kicsit kinn hagyta a térdét, nyomban ki is állították. 56.07-nél Rupert Ryan kotort be egy palánkról visszavágódó korongot, a hazaiak pedig küzdöttek az egyenlítésért. 58.22-nél Cooke elhagyta a ketrecét, de hiába; 18 másodperccel később Izacky a védekező harmadunk közepéről bombázott az üres kapuba. 59.42-nél Novotny-t még kiállították, a gyergyói szakvezetés időt is kért, de ez már nem osztott, nem szorzott.

Nagy csatában, parázs küzdelemben vitték el Gyergyóból a 3 pontot a mieink. A debreceni legénység mindvégig higgadtan és okosan játszott, nem pánikoltak be akkor sem, amikor úgy tűnt, hogy a nyerő lapok a gyergyóiakhoz kerültek. Kibírták a közönség nyomását és a sorozatos kiállításokat is. A két kiváló kapus párviadalát 95,84 %-os védési hatékonysággal Hetényi Zoltán nyerte. Rutherford két gólt szerzett, de a csapatunk valamennyi tagja megérdemli a dicséretet! Győzelmükkel a mieink átvették a 3. helyet a Liga tabelláján. A kimerítő mérkőzés után egy kis pihenésre volna szüksége a srácoknak, hiszen vasárnap már egy újabb, ha lehet még a péntekinél is keményebb ellenfél, a Brassó következik!

Gyergyói HK – DEAC 2-4 (0-0, 1-2, 1-2)
Gólszerzők: Rasulov és Rupert R., illetve Rutherford(2), Novotny és Izacky