Balázs Panni Európa-bajnok!

Prágában rendezték június utolsó hétvégéjén a Shinkyokushin karate korosztályos Európa-bajnokságot.

0

panni-300x191 Balázs Panni Európa-bajnok!

Az U16, U18, U20-as korosztályok 25 ország 428 versenyzőjét felvonultató mezőnyben a debreceni Shogun SE karatékái is tatamira léptek. A fiatal harcosok kiválóan szerepeltek, három éremmel térhettek haza a cseh fővárosból.

A legidősebb korosztályban Balázs Panni formagyakorlata kiválóan sikerült, Európa-bajnoki cím lett a jutalma. Kerékgyártó Csenge az U18 -50 kilogrammosok mezőnyében a bronzérmet gyűjtötte be, míg Sólyom Anna a legfiatalabbak között a dobogó második fokára állhatott fel a küzdelmek végén.

anna-225x300 Balázs Panni Európa-bajnok!  csenge-225x300 Balázs Panni Európa-bajnok!

A szintén debreceni illetőségű, de a KHSE színeiben induló Litvák Lili -55 kilóban az ezüstérmet zsebelhette be, míg a magyar válogatott tagjaként a jászberényi karatéka, a 18 éves Mező Lili a súlycsoport nélküli női küzdelemben aranyérmet szerzett, ezzel jogot nyert a novemberi tokiói világbajnokságon való indulásra.

Nemzeti válogatottunk a második legeredményesebb csapatként zárta az Európa-bajnokságot.