Büntetőből szerzett góllal győzte le a Loki a Kecskemétet

Az első félidőben nem találtak egymáson fogást a csapatok, a másodikban viszont betalált a DVSC és ezúttal győzelmet ünnepelhettek a szurkolók.

0

DSC_3243-300x169 Büntetőből szerzett góllal győzte le a Loki a KecskemétetFotó: Ásztai Csaba

Harmadjára sem tudta legyőzni az MTK alakulatát Srdjan Blagojevic legénysége, a kék-fehérek előző héten elvitték a pontokat Debrecenből. A hadúságiak szombaton ismét hazai környezetben léptek pályára, mely játéknapon az előző bajnoki szezon meglepetéscsapatát, a Kecskemétet fogadták. A vendégek is vereséggel hangolódtak a mérkőzésre, a Puskás egy góllal jobbnak bizonyult náluk.

Ezúttal két helyen változott a cívisvárosi csapat az MTK ellenihez képest, hosszú idő után visszakerült a kezdőbe a Loki technikás szélsője, Bódi Ádám, aki előző héten belépett a 300-as klubba, illetve szűrőként Szuhodovszkinak szavazott bizalmat a DVSC trénere. Kellettek a pontok, bár matematikailag még behozható a dobogó 3. fokán álló Fehérvár, de reálisabb cél a szezon végére a 4. pozíció. Kora nyári időben került sor a mérkőzésre, a stadionba kilátogató szurkolók abban bíztak, kedvenceik győztesen hagyják majd el a pályát.

Karakó Ferenc jelére kecskeméti lábról indult útjára a labda pontban 17 órakor. Az első percekben a vendégek voltak aktívabbak, de ez a periódus csk rövid ideig tartott, kezdett beindulni a debreceni gépezet. Az elő helyzetet is a Loki jegyezhette, egy tetszetős kombináció végén Dzsudzsák fejelt 10 méterről kapura, Kersák azonban vetődve fogta a labdát. A 13. percben a Loki csapatkapitánya egy szabálytalanság után a füvön maradt, de rövid ápolás után folytatni tudta a játékot. A szabadrúgást már ő végezte el, pontos beadását azonban Bárány fölé vágta. Fölénybe kerültek a piros-fehérek, a Kecskemét beszorult védőharmadába, többször is veszélybe került a kapujuk. A lilák is jelezték, nem tettek le a támadás lehetőségéről, a 23. minutumban egy gyors kontra végén Lagator az utolsó pillanatban tisztázott Lukács elől. Ezt követően az egykori debreceni, Orosz vette célba a kaput, de Megyerinek nem kellett játékba avatkoznia, a labda a keresztléc fölött hagyta el a pályát. A házigazdák irányítottak, a vendégek kontrákra rendezkedtek be, ám sokáig egyik harcmodor sem vezetett eredményre. A 38. percben az agilisen futballozó Bódit buktatták a tizenhatoson belül, Karakó azonnal a tizenegyespontra mutatott, ezt követően monitoron visszanézte az esetet, majd annullálta ítéletét. A szünetig hátralévő időben voltak még debreceni lehetőségek, Kercsáknak akadt dolga, Dzsudzsák löketét a léc alól ütötte ki, gólt azonban nem láthatott a cívisvárosi publikum.

A loki szakvezetője nem változtatott csapatán, a negyedórás pauza letelte után a kezdő tizenegy futott ki a pályára. Ahogy a mérkőzés elején, ezúttal is a vendégek birtokolták a labdát az elő percekben, ám Megyerinek továbbra sem akadt munkája. Eseménytelenül telt az idő, mindkét fél próbált támadásokat vezetni, helyzeteket viszont nem lehett feljegyezni. Egészen az 56. minutumig, ekkor Zsótér vatta célba a bal alsót, Megyeri azonban vetődve szögletre tolta a labdát, majd Horváth tekerését is az alapvonalon túlra ütötte. A 62. percben hármat cserélt Blagojevic, levette a pályáról Bódit, Ojedirant, Szuhodovszkit, helyükön Loncar, Kocsis és Manrique folytatta. A 64. minutumban Horváth tesztelte Megyerit, de a Loki cerberusa jól zárta a szöget, lábáról szögletre pattant a labda. A 68. percben ismét a monitor elé állt Karakó, vizsgálva Belényesi megmozdulását, majd visszatérve ezúttal már a büntetőpontra mutatott. A labda mögé Dzsudzsák áll, aki nem hibázott, a bal alsóba lőve előnyhöz juttatta csapatát (1-0). Ismét változtatott a debreceni tréner, Vajdát Szécsi váltotta szélen. A Kecskemét próbálta ledolgozni hátrányát, de ezen kísérletek nem jártak eredménnyel, csak kisebb lehetőségekig jutottak. Közeledve a hajrához Dzsduzsák számára is véget ért a mérkőzés, a védelmet erősítendő, Romanchukot küldte pályára Blagojevic. A hármas sípszóig mindkét oldalon volt egy-egy ziccer, a piros-fehérek megőrizték előnyüket, és mindhárom pontot bezsebelték.