
Fotó: DEAC
A Debreceni Egyetem cheerleaderei tavaly decemberben a győri Santa’s Cheer Cup Országos Bajnokságon elért kiváló eredményükkel kvalifikálták magukat az Athénban rendezett Európa-bajnokságra. A mögöttünk hagyott félévben a debreceni hölgyek rengeteget készültek, hogy a szabályoknak megfelelően mutassák be a koreográfiát, és mutatós produkciójukkal lenyűgözzék a közönséget, illetve a zsűrit.
A görögországi kontinensviadalra július első hétvégéjén került sor. A hajdúsági lánykoszorú a Senior Freestyle Pom kategóriában indult, az előzetesen kitűzött cél pedig a döntőbe kerülés volt. Ennek elérése nem volt egyszerű, hiszen az ellenfelek között sokkal rutinosabb csapatok is megfordultak.
A DEAC cheerleaderei ugyan nem jutottak a fináléba, felejthetetlen élményekkel gazdagodtak, továbbá elmondhatják magukról, hogy Európa top 20-as mezőnyében végeztek. A csapat remélhetőleg a folytatásban is szépen szerepel majd az országos versenyeken és jövőre ismét kiharcolja az Eb-részvételt, ahol a lányok már több tapasztalattal léphetnek parkettre.
T.H.




