Csapat Európa-bajnokság: Szilágyi Réka ezüstérmes!

A norvégiai kontinensviadal szombati versenynapján mindhárom atlétánk rajthoz állt, Szilágyi Réka és Kozák Luca révén két ezüstéremmel zárták a napot!

0

67874715_10157639678058969_5132953782392455168_n-300x232 Csapat Európa-bajnokság: Szilágyi Réka ezüstérmes!

Sandnesben, a norvég kisvárosban rendezett kontinensviadal második versenynapján a női gerelyhajítók is megkezdték küzdelmeiket. A mezőnyben a Debreceni Sportcentrum-Sportiskola háromszoros országos bajnok atlétája, Szilágyi Réka képviselte a magyar színeket. Réka remek eredményt ért el, 57.97-es dobással a második helyet szerezte meg.

Tizenháromszoros bajnokunk, Koroknai Tibor a 400 gát előfutamából 51.65-ös idővel kvalifikálta magát a mai döntőre. Giczei Csaba és Tomhauser István tanítványa majd két tizedet javított pénteki idején, 51.46-tal a 6. helyen ért célba.

A magyar női 4×100-as váltó is remekül teljesített, a második legjobb időt futották a lányok, mindössze két tizeddel maradtak le a győztes belga váltótól. A négyes tagja volt kiváló gátasunk, Kozák Luca is. Az ezüstérmes váltó tagjai: dr. Nguyen Anasztázia, Sorok Klaudia, Kaptur Éva, Kozák Luca. Suba László tanítványára vasárnap még egy megmérettetés vár, akkor rendezik ugyanis a 100 gát döntőjét.