Csoportgyőzelemmel kezdtek a fiatalok

A mögöttünk álló hétvégén a kadett fiúk számára is elrajtolt a 2018-19-es bajnoki szezon.

0

kalassai-martin-600x450-300x225 Csoportgyőzelemmel kezdtek a fiatalokFotó:debka.hu

Erdei Ádám és Kovács Balázs legénysége hazai pályán, a Tóth Árpád Gimnáziumban látta vendégül a Nyíregyháza, a Dávid Kornél Akadémia, és a Pécs együttesét. A bemutatkozás impozánsra sikerült, hiszen csapatunk hibátlan teljesítménnyel, három győzelemmel csoportja élén zárt. Ezzel az is biztossá vált, hogy a bajnokság következő fordulójában a másik hét csoportból csak második, harmadik, illetve negyedik helyezettekkel kerülhetnek szembe a debreceni ifjak.

Debreceni KA – Nyíregyházi Sportcentrum 85-44 (26-15, 15-12, 21-10, 19-7)

DKA: Lovas 17, Turán 6/3, Turcsik S. 7/3, Kalassai 20/6, Fülep – cserék: Fekete 11, Virágh 3, Sajgó 12, Tóth 2, Madar Krisztián 4, Madar Kristóf 2, Holléry -.

Dávid Kornél KA – Debreceni KA 49-116 (13-28, 15-31, 8-34, 13-23)

DKA: Lovas 20/3, Turán 19, Turcsik 12, Kalassai 11/3, Fülep 2 cserék: Madar Kristóf 8/6, Fekete 2, Madar Krisztián 6, Pappy 16/3, Pallás 2, Czeglédi 9/3, Schwarzenberger 9.

Debreceni KA – Kosárlabda Akadémia Pécs 78-61 (18-14, 18-13, 17-21, 25-13)

DKA: Lovas 14/3, Turán 7/3, Turcsik 6, Kalassai 22/12, Fülep 6 cserék: Fekete 11, Madar Kristóf 1, Papy 8/3, Sajgó 1, Madar Krisztián 2, Tóth -, Kiss -.

Edzők: Erdei Ádám, Kovács Balázs

Erdei Ádám: Az első két meccsünkön látszott, hogy előrébb járunk ellenfelünknél, mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani, és a srácok éltek is a lehetőséggel. A Pécs egy nagyon jól felkészített, jó szerkezetű csapat volt, örülök, hogy ilyen korán egy ilyen erős ellenféllel tudtunk találkozni. Az első percek görcsössége után sikerült megnyugodnunk, átvettük a vezetést, és uraltuk a mérkőzést. Több hullámvölgyünk is volt a második félidőben, de egy-egy extra egyéni teljesítménnyel sikerült tartani az előnyt. A végén mi koncentráltunk jobban, és a zónát is jól reagáltuk le, így megérdemelten nyertünk, még ha a különbség nem is teljesen reális. Ezzel a tornagyőzelemmel kedvező helyzetbe kerültünk a következő fordulóra, ahol egyértelmű célunk a főtáblára való bejutás.