DEAC: bennmaradás elnapolva

Szoros meccsen szenvedtek 7 pontos vereséget a cívisvárosi kosárlabdázók a hűség városában.

0

kosár-1-300x225 DEAC: bennmaradás elnapolvaFotó:deacbasket.hu

A debreceni kosarasok Sopronban kaptak újabb esélyt arra, hogy bebiztosítsák élvonalbeli tagságukat. A sérüléssel bajlódó Lauderdale-re megint nem számíthatott a hajdúsági szakmai stáb, de az örömet jelentett, hogy Farkas Attila hosszú idő után újra pályára léphetett, a meccset végül négy ponttal fejezte be.

Jobban kapta el a rajtot a Debrecen, Martinincs duplájával 10-3-ra vezetett Berényi Sándor legénysége a negyedik perc elején. Sokáig a vendégeknél volt a fór, de az első negyed végéhez közeledve 6-0-s sorozattal először billent a soproniak felé a mérleg nyelve (20-19).

A második játékrész elejét eléggé megnyomták Sabáli Balázs tanítványai, akik 10-1-es rohanással rukkoltak elő. Ezek után Ivan Lilov triplája úgy kellett a DEAC-nak, mint egy falat kenyér (32-27). A nagyszünetig őrizte a fórját a Sopron, a csapatok végül 46-43-nál mehettek az öltözőbe.

A harmadik felvonásban Jones állt a cívisvárosi alakulat élére, a kanadai légiós zsinórban nyolc egységet termelt (49-53). A játékrész utolsó két minutuma során mintha bedeszkázták volna a gyűrűket, csupán két-két pontot szereztek a mérkőző felek (63-65).

A negyedik negyed derekán Parker trojkája különösen fájhatott a debrecenieknek, hiszen ennek köszönhetően 74-68-ra lépett meg a Sopron. Lilov újabb távolijával háromra zárkózott fel a DEAC, de már csak 14 másodperc maradt hátra a végéig. A hátralévő időben Duvnjak és Parker is értékesített két-két büntetőt, így a Sopron 91-84-re diadalmaskodott.

Bognár Kristófék még mindig nem dőlhetnek hátra, de szombaton a MAFC ellen az Oláh Gábor utcai csarnokban feltehetik az i-re a pontot.

Sopron-DEAC 91-84 (22-23, 24-20, 17-22, 28-19)