Villámként csapott le a debreceni hokirajongókra a hír. Egy sikeres bajnokság után, ahol a DHK a negyedik helyen végzett, nem lesz folytatás. Bizonytalan a klub, játékosok és edzők jövője. Hiába az elmúlt három év sikeres szereplései, a sportágat az önkormányzaton kívül szinte senki más nem támogatta. Pedig azt gondolná az ember, a vállalkozók, helyi cégek ott vannak egy ilyen sikeres sportág mögött.

Az MJSZ haladékot adott a nevezés leadására, közleményben kérte a többi klubot, a debreceni játékosokat egyelőre ne keressék ajánlatokkal. A helyzet viszont továbbra is bizonytalan. Igaz, folynak tárgyalások, a klub vezetői próbálnak mindent megtenni azért, hogy előteremtsék az anyagi forrást az induláshoz. A klub elnöke sem tudott biztató hírekkel szolgálni.

-Folyamatban vannak egyeztetések, de nem tudni még a kimeneteléről semmit. Debreceni vállalkozók, cégek nem mozdultak meg, senki nem kereste meg a klubot, itt vagyunk, segítünk. Pestről volt egy segítőszándékú ember, aki civil szerveződést akart létrehozni, hogy segítsen – nyilatkozta megkeresésünkkor Mocsári Attila klubelnök. – Egy bajnokesélyes csapatunk volt, kérdés, ha mégis pozitív irányba mozdul el a dolog, hány játékost tudunk megtartani.

Felfoghatatlan az a közöny, ami a város vállalkozóit jellemzi ebben az ügyben. A MOL Liga egy nemzetközileg is erős bajnokság, ahol a hazai élcsapatokon kívül, erdélyi, szlovákiai klubok is indulnak, a legfrissebb hírek szerint, az oszták Vienna Capitals is részt vesz a következő szezontól a bajnokságban. Össze kellene hát fogni és segíteni a debreceni hokisokon!

Sok idő nincs már erre, mert két hét múlva kezdődne a felkészülés, addigra a játékosoknak is biztosat kellene tudniuk. Ellenkező esetben a legjobbak távozni fognak.

Bízunk benne, hogy a helyi vállalkozók összefognak és az önkormányzattal együtt megteremtik a feltételeket az indulásra.