
U19
Eléggé ingadozó a csapat eddigi szereplése, vereséget követően egy bravúros győzelem következett, majd a hétközi fordulóban ismét pont nélkül maradt Fikker Ferenc gárdája. Szombaton elvileg győzelemnek kellene következnie, de ez nem lesz egyszerű, hiszen a második helyen álló Győrt fogadják akadémistáink Pallagon. Az ETO az első fordulóban vereséget szenvedett a Vasastól, viszont a másik két fővárosi együttest, az MTK-t és a Ferencvárost sikerült legyőzniük. Ahhoz, hogy a 4. fordulót sikerrel teljesítsék a fiúk, szervezett játékra lesz szükség, ami nagyon fontos, stabil védekezésre. Nem szabad labdát veszíteni úgy, hogy nem zárnak vissza időben, a kontralehetőségeket meg kell akadályozni, az MTK ellen mind a négy gólt ilyen szituációból kapták. Hátrányban sem szabad feladni, az utolsó percig küzdeni kell a pontokért. Ha egységesen, csapatként játszanak, jó eredményt érhetnek el. Remélhetőleg, Bényei Ágoston és Baráth Péter már a csapat rendelkezésére fog állni és a legerősebb összeállításban tudnak pályára lépni.
DVSC-DLA – ETO FC Győr
08.31. 14:00 Debreceni Labdarúgó Akadémia Edzőközpont
U17
Korosztályos együttesünk felnőtt a feladathoz, főleg a második félidőben volt egyenlő partnere a mezőny legerősebb csapatának, a Honvédnak. Sokáig úgy nézett ki, egy pontot elhoznak a fővárosból, de az utolsó percben egy öngóllal maradtak alul a Kispesttel szembe. A csapat edzője, Sándor Tamás elmondta: A nyolc korosztályos válogatottat a soraiban tudó Honvéd ellen a fiúk tisztességgel helytálltak, véleményem szerint az egyik pontra rászolgáltunk volna”.
A 2. fordulóban a Puskás Akadémiát fogadják akadémistáink. A felcsútiak csapatunkhoz hasonlóan az utolsó percekben hullajtották el a pontokat az MTK ellen, egy fordulatos mérkőzésen. Az, hogy szombaton melyik csapat szerezheti meg első győzelmét, nagyban függ majd a pillanatnyi formától, ha a srácok a Honvéd elleni második félidei teljesítményt fogják nyújtani, akkor nagy eséllyel ők örülhetnek a mérkőzés végén. Ami nagyon fontos, hogy kommunikáljanak egymással a pályán, véleményünk szerint, ez még nem megfelelően működik.
DVSC-DLA – Puskás Akadémia
08.31. 13:00 Debreceni Labdarúgó Akadémia Edzőközpont
U16
Szűcs János tanítványai a bajnokesélyes Honvéd otthonában kezdték el a szezont, bár egygólos vereséget szenvedtek, bebizonyították, ilyen erősségű gárdával is partiban tudnak lenni. Nem csak védekeztek, hanem szépen felépített támadásokat vezettek, helyzeteket dolgoztak ki, ha kicsit higgadtabbak a befejezéseknél, meglepetést szerezhettek volna. A fiúk biztos, hogy sokat tanultak ebből a meccsből, amit Szűcs János is kihangsúlyozott értékelésében: „Egy jó és nagy iramú mérkőzést játszottunk, abban biztos vagyok, a játékosaim fejlődtek és ez a legfontosabb”.
Hétvégén a Puskás Akadémia ellen lép pályára korosztályos csapatunk. A felcsútiak magabiztos győzelemmel kezdték a bajnokságot, az MTK-t ellen nyertek 3:0-ra. Ellenük is arra a szervezett, fegyelmezett védekezésre lesz szükség, mint a Kispest ellen, labdaszerzések után gyors kontrákat vezetve hatékonyan kell a támadásokat befejezni. Az egy pont megszerzése már jó eredménynek számítana, a győzelemhez bravúr kell, de erre koncentrált futballal képes a társaság.
DVSC-DLA – Puskás Akadémia
08.31. 13:00 Debreceni Labdarúgó Akadémia Edzőközpont




