DLA: Az Illés Akadémia és a Pécs elleni mérkőzések következnek

Négy korosztályos együttesünk lép pályára a hétvégi fordulóban, remélhetőleg négy debreceni győzelemnek örülhetünk.

0

34-1-300x168 DLA: Az Illés Akadémia és a Pécs elleni mérkőzések következnek

U19

Közel állt a pontszerzéshez Szatmári Csaba alakulata az előző héten, de túl későn ébredtek fel a fiúk, így egygólos vereséget szenvedtek a Honvéd otthonában. A következő fordulóban a 6. helyen álló, nyolc pontos lemaradásban lévő Illés Akadémia ellen lépnek pályára, akikkel idén már kétszer összecsaptak, idegenben kikaptak, de itthon 6:3-ra győztek, így a két csapat párharca jelenleg döntetlenre áll. Bízunk benne, a szombati 90 perc után akadémistáink felé fog billenni a mérleg nyelve, erre meg is van az esély. Kellenek a pontok, mert a rivális kispesti csapat szorosan ott van mögöttünk.

DVSC-DLA – Illés Akadémia

03.23. 11:00           Debreceni Labdarúgó Akadémia Edzőközpont

U16

A 16. fordulóból elhalasztott mérkőzését pótolja Sándor Csaba gárdája az Illés Akadémia ellen. Előző héten szervezett, fegyelmezett játékkal hozták el a pontokat a Diósgyőr otthonából, ezzel megszilárdították negyedik helyüket a táblázaton. Az idei bajnokságban még nem sikerült legyőzni a szombathelyi alakulatot, idegenben 1:0-ra kaptak ki a fiúk, Pallagon pedig 1:1-es döntetlen eredmény született. Remélhetőleg, szombaton debreceni győzelemnek örülhetünk, de ehhez ugyan azt a teljesítményt kell nyújtani, amit a Puskás és a DVTK ellen produkáltak.

U15

Szűcs János tanítványai egygólos vereséget szenvedtek az előző fordulóban a Vasas ellen, de ebben közrejátszott a játékvezető komoly hibája is, egy teljesen jogos büntetőt nem adott meg csaptunk számára. A fiúk mindenben felülmúlták ellenfelüket, kivéve a szerzett gólok számát. Szombaton lehet javítani, a kieső helyen lévő Pécs ellen győzelmi esélyekkel lépnek pályára a fiúk. Itt jön viszont a szokásos DE! Nem szabad a táblázatot nézni, a mérkőzésen a maximumot kell nyújtani, azt a teljesítményt, játékot produkálni, amit tud a csapat, akkor nem történhet meglepetés. Győzelem esetén, akár két helyet is előre lehetne lépni, egy őszihez hasonló jó sorozattal még a dobogó sem elérhetetlen cél.

PMFC – DVSC-DLA

03.23. 10:00           PMFC Kovácstelep Sporttelep

U14

Az előző két mérkőzés nem a tervek szerint alakult Garamvölgyi Péter csapata számára, nem sikerült pontokat szerezniük, legutóbb a Vasas ellen szenvedtek vereséget. Mindkét ellenfél, a Puskás és az angyalföldi gárda a dobogón áll, nem éppen a legkönnyebb ellenfelekkel küzdöttek meg, de a Vasas ellen a második félidőben akár a győzelem is meg lehetett volna, de egy félidőnyi jó játék ehhez már kevés volt. Hétvégén valamivel könnyebb dolguk lesz a srácoknak, hiszen a 13. helyen álló Pécs otthonába látogatnak, akiket ősszel magabiztosan győztek le Pallagon (5:0). Ha csapatunk azt a játékot nyújtja, mint a Vasas ellen a második játékrészben, azt játsszák, amit tudnak, nem lehet gond a baranyai gárda ellen begyűjteni a három pontot.

03.23. 12:00           PMFC Kovácstelep Sporttelep