Döntetlen a balatoni kánikulában

A Merkantil Bank Liga 3. fordulójában a Siófok otthonában lépett pályára Kondás Elemér együttese. Három pontért utaztak a debreceniek, de hiába vezettek, csak egyet tudtak hazahozni a Balaton-parti városból.

0

3-Medium-300x200 Döntetlen a balatoni kánikulábanFotó: Halmai Balázs/DVSC

Két győzelemmel kezdte az NB-II idei szezonját a DVSC, a bajnoki nyitányon egygólos győzelmet aratott Kondás Elemér együttese, a Budaörs ellen a Nagyerdei Stadionban, majd pár napra rá idegenben, de mégis hazai környezetben a városi derbin a DEAC gárdáját győzték le magabiztos játékkal 3:0-ra. A két találkozót majd 12.000 szurkoló tekintette meg a helyszínen, ezzel Debrecen adott egy fricskát az élvonalnak nézőszám tekintetében. Nincs megállás, folytatódott az erőltetett menet, vasárnap már a 3. fordulót rendezték a Merkantil Bank Ligában. A Lokiomotív ezúttal a Balaton-part legnagyobb üdülővárosába látogatott. Az egykor szintén élvonalban szereplő Siófok két vereséggel kezdte a szezont, a Haladástól 5:1-re, míg a Budaörstől 3:2-re marad alul Gál István legénysége. Míg a hazaiak első győzelmükre készültek, a debreceni alakulat a triplázásra, addig a találkozó után megosztoztak a pontokon a csapatok.

Az élről várta a folytatást a debreceni gárda, de ahogy a Loki mestere fogalmazott a klub honlapján: „Nyilván az volt a célunk, hogy az összes pontot megszerezzük az első két bajnokin. Egy jó rajt mindig sokat számít egy csapatnál, de nem szabad azt hinni, hogy minden rendben van, hisz vár még ránk 36 nagyon fontos mérkőzés”, mely találkozók egyike, a Siófok elleni összecsapás volt. Kondás Elemér az első két fordulóban más-más összeállításban küldte pályára csapatát, nem volt ez másképp vasárnap sem. A DVSC szakvezetője ezúttal is változtatott a hétközi kezdőhöz képest, a védelem jobb oldalán Kusnyír helyett Poórnak szavazott bizalmat, a tengelyébe Szatmári helyére Kinyik került, míg a támadósorban a Bárány – Sós kettőst a Tischler – Szécsi páros váltotta.

A rekkenő hőségben a tiszta pirosban játszó DVSC kezdte a mérkőzést Pillók Ádám játékvezető sípszavára. A 3. percben egy Korhut Varga rossz összjáték okozott némi riadalmat a debreceni kapu előtt, mely után a Loki középpályása sárgát érően állította meg a hazai támadót. A 25 méterről elvégzett szabadrúgást Zöldesi ujjheggyel tolta kapu fölé. A 9. percben Szécsi lépett ki jó ütemben a tizenhatoson belül, beadását azonban szögletre mentették a hazai védők. Mindkét csapat támadó felfogásban futballozott, de komoly helyzet egyik oldalon sem adódott. Az első negyedóra végén Varga Kevin jobboldali beadását Korhut lőtte el kapásból, mely után a labda kevéssel a kapu fölött hagyta el a játékteret. A 23. percben Bódi szabadrúgása után Tischler fejéről került a hazai kapuba a labda, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. Fokozatosan átvette a kezdeményezést a DVSC, de kissé körülményesen szövögették a támadásokat, hiányzott az átütőerő a játékból. A kapuja elé behúzódó siófoki védelem jól zárt, de sok volt a pontatlanság is a Debrecen játékában. A játékrész utolsó percében megszületik a várva várt vezető találat: gyors kontra végén Varga Kevin adott középre, a menteni igyekvő Horváth lábáról Tischler elé került a labda, aki állítgatás nélkül 19 méterről a léc alá bombázott (0:1).

Kondás Elemér nem látott okot cserére a szünetben, változatlan felállásban küldte pályára csapatát. A második félidő elejét továbbra is debreceni fölény jellemezte, de ez helyzetek számában nem mutatkozott meg. Egy Korhut – Szécsi összjáték végén a Loki támadójának közeli lövését blokkolták a védők. Egyre bátrabban kezdett el futballozni a siófoki együttes a cserék után, többször is eljutottak a debreceni tizenhatosig. A 64. percben Varga ugratta ki jó ütemben Pintért, de a Loki középpályása rosszul találta el a labdát. A Debrecen mester végrehajtotta első cseréjét, a 63. percben Tischlert Bárány váltotta. Egyre nagyobb erőket mozgósított a Siófok az egyenlítés érdekében, melyhez közel is álltak a hazaiak: egy gyors támadás végén Balogh adott középre, Hajnal került ziccerbe, de a kapujából kimozduló Zöldesiben szerencsére elakadt a labda. Ismét változtatott a Loki mestere, Szécsi helyett Sóst küldve pályára, majd a megsérült Poórt váltotta Szatmári. A 83. percben egyenlített a Siófok: egy jobboldalról érkező beadást az elmélázó Sós mellett Kiss Balázs szerzett meg, aki az ötös sarkáról, éles szögből kilőtte a rövid oldalt (1:1). A hosszabbítás utolsó percében megszerezhette volna a győzelmet a DVSC: egy mély beadást kiejtett a hazaiak kapusa, melyre Bárány csapott, le aki középre adott az üresen álló Pintérhez, de lövését védte Hutvágner.