Döntetlennel zárult a városi derbi

Gól nélküli első félidőt követően a kis Loki került előnybe, ám a hosszabbításban egyenlített a DEAC, így a csapatok megosztoztak a pontokon.

0

Derbi-300x176 Döntetlennel zárult a városi derbiFotó: Ásztai Csaba

Városi derbit rendeztek a harmadosztály 34. fordulójában, ugyanis szerda délután csapott össze a DVSC második csapata és a DEAC együttese a Nagyerdei Stadionban. Az egyetemisták számára volt tétje a párharcnak, ugyanis a 2. hely még nem volt bebiztosítva, míg a kis Loki már nyugodtan futballozhatott, hiszen már nem voltak kiesési gondjaik.

Sándor Tamás legényei kezdték aktívabban a mérkőzést, már az elő percekben próbáltak nyomást gyakorolni a piros-fehérekre, ám Szabó Sándor kapuja nem forgott veszélyben. A 9. percben előnybe kerülhetett volna a DEAC, azonban Tochukwu elhibázta a komoly lehetőséget, majd Kovács Gergőnek kellett mentenie a gólvonalról. Sándor is megszerezhette volna a vezetést az övéinek, ám léc alá tartó szabadrúgását fölé tornázta Szabó. Állandósult az egyetemisták fölénye, egyre közelebb is kerültek a gólhoz, ám a kapufa még segítette a hazaiakat. Bő negyedóra elteltével enyhült a nyomás, már a kis Loki is eljutott a DEAC tizenhatosáig, ám nem tudtak tartósan ellenfelük térfelén maradni. Szűcs Jánosnak a félidő közepén kétszer is kényszerből kellett változtatnia csapatán, ugyanis Füzfői nem tudta folytatni a játékot. Majd Kovács Róbert szenvedett nagyon súlyos sérülést, akit néhány percnyi ápolás után mentővel szállítottak kórházba. A sajnálatos eset után ott folytatták a felek, ahol előtte abba hagyták, a DEAC irányította a játékot, a DVSC pedig leginkább védekezett. A félidő hajrájában Kalafat került helyzetbe, ám Jankelicnek sikerült tisztáznia, így gól nélküli döntetlen állásnál vonulhattak az öltözőbe a csapatok.

A játék képe nem változott a folytatásban, a DEAC birtokolta többet a labdát, irányította a játékot, míg a Szűcs-tanítványok kontrákkal próbálkoztak. Továbbra is inkább hazai tizenhatos előtt zajlott a játék, de helyzetekben nem mutatkozott meg az egyetemisták fölénye. A piros-fehérek szervezetten, fegyelmezetten védekeztek, jól szűkítették a területeket, ennek köszönhetően Szabónak elvétve kellett játékba avatkoznia. A 63. percben szinte a semmiből megszerezte a vezetést a kis Loki: Kalafat kapott egy mélyégi indítást, aki belépve a tizenhatoson belülre, a kapu jobb oldalába lőtt (1-0). Kicsit paprikás lett a hangulat a pályán, ám a játékvezetőnek a szakmai stáb tagjait kellett inkább fegyelmeznie, előbb Fekete Róbertet, majd Sándor Tamásnak mutatta fel a piros lapot. A gól után egyre bátrabban futballozott a hazai gárda, már Tóth Dánielnek is több munkája akadt, volt, hogy minden tudását latba kellett vetnie, hogy megőrizze kapuját az újabb góltól. A 77. percben DEAC oldalon adódott hatalmas lehetőség: Sándor lépett le védőjéről, és tört kapura, ám a Szabóba lőtte a labdát, majd fejjel próbálkozott, ám Kovács Gergő az utolsó pillanatban felszabadított. A hajrát nagyon megnyomta a DEAC, többször is közel álltak az egyenlítéshez, ám vagy Szabó védett bravúrral, vagy a kapufát találták el. A dráma a 95. percben következett be a kis Loki számára, Sipos a tizenhatoson belül megrúgta Trencsényit, a játékvezető pedig habozás nélkül mutatott a büntetőpontra. A labda mögé Sidibe állt, aki higgadtan értékesítette a tizenegyest, ezzel egy pontot megmentett csapatának. Bár közel állt a bravúrhoz a DVSC második csapata, előnyét nem tudta megtartani, így döntetlennel zárult a derbi.

A mérkőzést követően érdeklődtünk Kovács Róbert állapota felől, megtudtuk, a fiatal védő szárkapocs-csont törést szenvedett, még ma meg is műtik.

Kovács Róbertnek kívánunk minél hamarabbi, teljes felépülést.