
Fotó: Ásztai Csaba
Jankovics Sándor tanítványai az elmúlt mérkőzésen kimondottan jó teljesítményt nyújtottak, négy góllal legyőzték a Mátészalkát, a tabellán pedig felzárkóztak a rendkívül sűrű középmezőnyhöz. A sárga-kékekre a következő körben azonban egy igencsak nehéz feladat vár, hisz szombaton a második helyen lévő DEAC csapatával játszottak városi derbit. Az esélyek egyértelműen a fekete-fehérek mellett szólnak, de a DSI természetesen szeretett volna meglepetést okozni.
A mérkőzés elején rögtön magához ragadta a kezdeményezést a DEAC, de a mezőnyfölény nem párosult góllal. Jankovics Sándor tanítványai is hajtottak, mentek előre, azonban a kontratámadások végén ők sem voltak eredményesebbek. Az eső rendesen megnehezítette a csapatok dolgát, ennek ellenére egy jó színvonalú, lendületes találkozót láthattunk. A vendégek egészen közel álltak a vezetés megszerzéséhez, ám tizenegyest hibáztak, ami kis híján megbosszulta magát. Mivel aztán a szünetig egyik gárda sem zörgette meg a hálót, a játékosok gól nélküli döntetlennel vonulhattak az öltözőbe.
A fordulást követően Dobos Attila legénysége érvényesítette akaratát, ugyanis egy szöglet utáni kavarodás végén Varga Balázs csapott le a lecsorgó labdára és közelről a kapuba talált. A sportiskolások próbálták ledolgozni hátrányukat, ennek érdekében több tetszetős támadást is vezettek, ám az utolsó passzokba rendre hiba csúszott. A végéig már nem módosult az eredmény, így az óriási debreceni küzdelemből a DEAC került ki győztesen.
Regionális U19 Észak-Kelet, 15. forduló
DSC-SI – DEAC 0–1 (0–0)
DSC-SI: Meszesán – Virág, Németh K., Papp P., Vietorisz Á., Szabó P. (Mátyás 78’), Zsoldos, Haraszin, Bagi, Berki, Lukács
DEAC: Ratku – Varga B., Kovács M., Csorvási, Kiss M. (Nagy-Pál 58’), Czakó, Al-Rubaye, Nagy M., Ferenczi, Varsányi, Vilmányi
Vezetőedző: Dobos Attila
Gólszerző: Varga B. 49’
Dobos Attila: Sérülések, betegségek miatt elég foghíjas kerettel tudtunk kiállni erre a mérkőzésre, de akik ma pályára léptek, mindent megtettek a győzelemért. Igazi városi derbin vagyunk túl, egy szervezetten, fegyelmezetten futballozó csapattal találkoztunk. Végig mi domináltunk, birtokoltuk a labdát, próbáltunk támadásokat építeni, tettük ezt hol több, hol kevesebb sikerrel. Voltak helyzeteink, sőt ziccereink is, de nem sikerült betalálnunk, gólt is szereztünk, ám les miatt érvénytelenítette a játékvezető. Ellenfelünk masszívan védekezett, nehéz volt feltörni a hátsó alakzatukat, de a második félidő elején megszereztük a vezetést. Ellenfelünk a hajrájában többször eljutott a kapunkig, voltak is helyzeteik, ám előnyünket megtartottuk a mérkőzés végéig és begyűjtöttük a három pontot. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez!
Jankovics Sándor: Mindenképp szerettük volna megszorongatni az ellenfelünk, amely sikerült is, kis szerencsével még pontot is szerezhettünk volna. Az első félidőben csapongó játék alakult ki, a labdát többet birtokló ellenfelünk előtt valamivel több helyzet adódott, de kontrákból mi is veszélyeztettünk. A második félidőre feljebb toltuk a védekezést és bátrabb támadójátékot kértem a csapattól. Egy hiba után az ellenfelünk gólt szerzett, mi pedig a hajrában hiába futottunk az egyenlítésért, a helyzeteinket sajnos nem tudtuk értékesíteni. Minden elismerésem a csapatomé, nagyon szépen helytálltak.
T.H.





