DSI váltóezüst az ob harmadik napján

Az ob harmadik napján három egyéni és egy váltószámban voltak érdekeltek a DSI Debrecen úszói.

0

436429711_1012747177190039_5674017668107385826_n-300x152 DSI váltóezüst az ob harmadik napjánFotó: dsidebrecen.hu

Senánszky Petra szerda este megvédte bejnoki címét 50 női gyorson, így Halmai Petra bronzérme után egy arany is felkerült a DSI-s úszók eredménytáblájára. Sajnos klasszisunk elmaradt az A-szinttől, ami olimpiai kvótát ért volna.

A csütörtöki előfutamokban első ként Halmai Petra állt rajtkőre 200 mellen, a táv végén 02:37.92-nél megállítva az órát, a nyolcadik helyen végzett a 43 fős mezőnyben. A döntőben már nem ugrott medencébe kiválóságunk, ugyanis visszalépett, mivel riválisa, Dobra Katalin századra azonos időt ért el, így szétúszásra került volna sor, ám Petra inkább a váltóra tartogatta erejét, utólag kiderült, ez jó döntés volt.

Gál Olivér következett, aki 50 pillangón mérettette meg magát, 26.81-es idővel csapott célba, ami a 37. helyhez volt elég. A nők ugyan ezen számában Molnár Flóra 27.31-nél állította meg az órát, és ötödikként készülhetett a fináléra, ahol a 6. helyet szerezte meg (27.10). Senánszky Petra a 11. legjobb időt úszta ugyanezen távon (28.22), de ő is visszalépett a B-döntőtől a váltó miatt.

Női 4×100 méteres váltónk zárta a délelőtti versenyt, a Molnár Flóra, Pernyész Dorottya, Senánszky Petra, Halmai Petra összetételű négyesünk harmadikként jutott az esti döntőbe (03:56.09). A fináléban kvartettünk gyorsabban teljesítette a távot, 03:48.52-at úszva, a dobogó 2. fokára állhatott fel, teljessé téve a DSI éremgyűjteményét.