Egy hét, három verseny, három érem

Kácser Zita eredményes hetet tudhat maga mögött.

0

zita3-300x225 Egy hét, három verseny, három érem

A DSC-SI kiváló atlétája a 10 km-es utcai futóbajnokság megnyerése után sem pihent, ahogy legutóbbi nyilatkozatában elmondta: „Még pár helyen rajthoz fogok állni, de azok már tét nélküli, úgymond „buli” versenyek lesznek Albániában, Szerbiában, Bulgáriában”. Ezeket a versenyeket mindennek lehetett nevezni, csak nem bulinak. Zita mindhárom helyszínről éremmel térhetett haza, a medálokból teljes kollekciót tudott összegyűjteni, Belgrádban arany, Szófiában ezüst, Albániában bronz.

zita1-223x300 Egy hét, három verseny, három érem

Kácser Zita: Elmúlt hétvégén Albániában álltam rajthoz, 10,5 kilométeren. A közeg nem volt ismeretlen számomra, hiszen tavaly ugyan itt félmaratonin indultam és lettem 2. az albán Luiza Gega mögött, aki 2016-ban bronzérmet szerzett 3000 akadályon az amszterdami Európa-bajnokságon. Menedzseremmel megbeszéltük, idén a rövidebb távra nevezünk. Két kenyai futónő mögött harmadikként értem célba. Innen egyből Belgrádba vezetett az utunk, csütörtökön már Pozarevacban futottam 2000-en. Évek óta visszajárok ide, de most sikerült először nyernem, ezért is volt hatalmas élmény számomra. Már utaztunk is tovább, meg sem álltunk Szófiáig, ahol a Wizz Air félmaratonin álltam a rajtvonal mögé. Állapotomhoz képest jól teljesítettem, idény végén 76.45-t futva második lettem, ez kellemes meglepetés volt számunkra. Mivel ilyen jól sikerültek a szezonvégi versenyek, menedzserem vasárnapra még egy futást leszervezett, ismét Belgrádban. De utána már tényleg kezdődik a várva várt pihenő.

zita2-300x300 Egy hét, három verseny, három érem