Érkezhet az angol befektető

Az angol harmadosztályban is érdekelt Stockport County tulajdonosi köre vásárolhat tulajdonrészt a DVSC labdarúgócsapatában - írja az nso.hu.

0

aeea988e-e639-44ba-9452-5da876f48f6b-300x172 Érkezhet az angol befektetőFotó: x.com/charliekeegan

A Nemzeti Sport úgy tudja, a tulajdonosváltásról az elvi egyezség már megszületett, szerdán azért érkeznek az angol befektetőcsoport képviselői, hogy elvégezzék a váltáshoz szükséges papírügyintézést.

A sportnapilap felidézi, a debreceni klubnál dugába dőlt a tavasszal kisebbségi tulajdonrészt vásároló Five Eleven Capitallel az együttműködés, mert a spanyol ügynökség a korábbi megállapodás ellenére nem vásárolt újabb részesedést a klub jelenlegi elnökétől, Ike Thierry Zaengeltől, így nem vált többségi tulajdonossá.

Emiatt a DVSC-nél ősszel likviditási nehézségek adódtak, ezért a klubnak már szeptemberben a város segítségére volt szüksége, amely 130 millió forintos „gyorssegélyt” folyósított.

A stockporti klubtulajdonos

Amint a business-live.co.uk angol gazdasági portál írja, a stockporti születésű nagyvállalkozó, Mark Stott, aki a cheshire-i Vita Group cég vezérigazgatója, a városa valaha volt legsikeresebb üzletembere. Autókereskedőként kezdte, de ma már komoly ingatlanbefektetési cégeket üzemeltet. Azt állítja magáról, hogy az elsők között ismerte fel a dubai ingatlanpiac „hatalmas befektetési potenciálját” – írja a business-live.co.uk.