Helytálltak a debreceni pólósok az Eger ellen

A cívisvárosiak a második negyedben kellemetlen pillanatokat okoztak a bajnokesélyesnek.

0

DVSE-3-300x200 Helytálltak a debreceni pólósok az Eger ellenFotó: Nagy Anita

A debreceni vízilabdázók újabb „nagyvadat próbáltak megszelídíteni”, Komlósi Péter legénysége az Egert látta vendégül. A cíviseknél visszatért Kállay Márk, de a szakmai stáb nem számíthatott a sérüléssel bajlódó Boros Tamásra.

Villámrajtot vettek a Heves megyeiek, Kovács Gergő és a görög Vlachopoulos találataival bő másfél perc alatt kétgólos előnyre tettek szert, a hazaiaknál Vidovics lökete bizonyult háríthatatlannak. Az első negyedben Avramovic és Bedő is beköszönt, a papírformának megfelelően alakult ez a felvonás (1–4).

Szerencsére a második etapot nyugodtan „kitehetik a kirakatba” a hajdúságiak, hiszen ezt a nyolc minutumot Fekete Gergőék 5–3-ra nyerték meg, így a nagyszünetben csupán eggyel vezetett a Bajnokok Ligájában is komoly terveket szövögető egri alakulat.

Lukas Durik löketével megint egyre olvadt a különbség a felek között (7–8), ám ezt követően ritmust váltottak a vendégek (8–12).

A záró szakasz Vlachopoulos-duplával rajtolt, így tovább nyílt az olló (8–14). A negyedik negyedben a cívisvárosiak fiatalok, vagyis Fekete Gergő és Dienes Imre Balázs járt túl az egri kapus eszén. Az Eger megérdemelten győzte le a DVSE-t, ám a debrecenieket sem érheti kritika, hiszen akadtak biztató momentumok, amelyekre a folytatásban lehet építeni.

DVSE-ZF-Eger 10-16 (1-4, 5-3, 2-5, 2-4)