Jégkorong: Deja vu, fordított deja vu – a lényeg a debreceni győzelem

Erdélyi túrájának második állomásához érkezett a DEAC, ezúttal a Csíkszereda vendége volt György József legénysége.

0

324551352_508413021387348_1108306404156448861_n-300x157 Jégkorong: Deja vu, fordított deja vu – a lényeg a debreceni győzelemFotó: deac.hu

Csütörtök este Brassóban már 3–0-ra is vezetett a debreceni hokicsapat, végül mégis 6–3-as cívisvárosi vereség lett a bajnoki vége. Ilyen előjelek után nem csoda, ha sokakban deja vu érzés támadt a péntek esti összecsapás első harmadában. Huszonnégy másodperc után Smirnov szerzett vezetést a DEAC-nak, két perccel később Mihalik András duplázta meg a debreceni előnyt, majd 7.16-nál Dalecky is betalált, 0–3, ismét. Csoda, ha sokunk gyomra összerándult? Majd ezután jött újra a rémálom, az első harmad végére feljött egy gólra a Csíkszereda, 2–3.

Hogy mi várt ránk a második etapban? Ezek után? Természetesen jött a hazaiak egyenlítő találata, mint a Brassó ellen. Tényleg deja vu… Majd egy reményt és minden pozitív töltetű dolgot visszahozó debreceni gól is érkezett, na ilyen már nem volt a sárga-kékek ellen. Itt viszont két harmad után is megmaradt az egygólos DEAC-fór.

És akkor ennyit a deja vu érzetéről, a befejező harmad akkora cívisvárosi fölényt hozott, hogy az még a Holdról is látszik. Negyvenhat másodperc telt el a harmadik játékrészből, amikor Novotny növelte a DEAC előnyét, majd két minutummal később már 3–6 állt az eredményjelzőn Sándornak köszönhetően. Aztán szépített a Csíkszereda, ám erre is volt válasza a debrecenieknek.